Chivich Cherchesovni yuqori darajada maqtadi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi himoyachisi Eldar Chivich rossiyalik murabbiy Stanislav Cherchesov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular birga Vengriyaning "Ferentsvarosh" klubida ishlashgan. Chivichning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov haqiqiy afsona hisoblanadi.
U nafaqat "Ferentsvarosh"ning, balki Rossiyaning ham mashhur murabbiyi. Murabbiy sifatida yuqori malakaga ega bo‘lib, yaxshi inson ekanligi ta’kidlandi.
Chivichning fikricha, Cherchesov Yevropaning eng kuchli klublarini boshqarishi mumkin edi. Stanislav Cherchesov 2021 yildan 2023 yilgacha "Ferentsvarosh"da faoliyat yuritdi.
U davr mobaynida jamoa ikki marta Vengriya chempioni bo‘ldi va bitta marta Kubokni qo‘lga kiritdi. Biroq, Liganing Chempionlar ligasi saralash bosqichida Farer orollari klubiga qarshi ikki o‘yinda mag‘lub bo‘lgach, Cherchesov ishdan bo‘shatildi.

Чивич высоко оценил Черчесова
Защитник калининградской "Балтики" Эльдар Чивич высказался о российском тренере Станиславе Черчесове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они работали вместе в венгерском клубе "Ференцварош". По словам Чивича, Черчесов является настоящей легендой.
Он известен не только как тренер "Ференцвароша", но и как знаменитый тренер России. Подчеркнуто, что он обладает высокой квалификацией как тренер и является хорошим человеком.
По мнению Чивича, Черчесов мог бы тренировать одни из сильнейших клубов Европы. Станислав Черчесов работал в "Ференцвароше" с 2021 по 2023 год.
За это время команда дважды стала чемпионом Венгрии и один раз завоевала Кубок. Однако после того, как команда потерпела поражение в двух матчах квалификации Лиги чемпионов против клуба с Фарерских островов, Черчесов был уволен.