Amorim Maynu imkoniyatlarini yuqori baholadi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim yarim himoyachi Kobbi Maynu haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz futbolchisi qizil iblislar safida tezda asosiy tarkibga kirishga muvaffaq bo‘lgan, biroq o'tgan mavsum uning uchun oldingisiga nisbatan unchalik omadli kechmadi. Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Maynu yarim himoyaning ikkala pozitsiyasida o‘ynay oladi.
O‘tgan mavsumda u ko‘proq hujum chizig‘ida harakat qildi. Futbolchining to‘p bilan ko‘proq aloqada bo‘lishi muhim hisoblanadi.
Murabbiy uni juda iste’dodli deb hisoblaydi, ammo Maynu ritm va tezlik borasida o‘zini yanada rivojlantirishi kerakligini ta’kidladi. Ba’zida u juda yaxshi o‘ynaydi, lekin yanada yuqori natijalarga erisha oladi.
Jamoada raqobat kuchli bo‘lsa-da, murabbiy Maynu uchun katta rejalar qilgan. Kobbi Maynu Manchester Yunayted safida 72 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va ikki golga uzatma berdi.

Аморим Майн высоко оценил возможности
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказал свои мысли о полузащитнике Кобби Майнью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист быстро смог войти в основной состав красных дьяволов, однако прошлый сезон для него не был таким удачным, как предыдущий. По словам Аморима, Майнью может играть на обеих позициях полузащиты.
В прошлом сезоне он чаще действовал на атакующей линии. Важно, чтобы футболист больше контактировал с мячом.
Тренер считает его очень талантливым, но подчеркнул, что Майнью нужно развиваться в плане ритма и скорости. Иногда он играет очень хорошо, но может достигать еще более высоких результатов.
Несмотря на сильную конкуренцию в команде, тренер строит большие планы на Майнью. Кобби Майнью провел 72 матча за Манчестер Юнайтед, забил семь голов и отдал две голевые передачи.