Laporta UEFAdan safarda o‘ynashga ruxsat so‘radi
«Barselona» klubi «Kamp Nou» stadioniga qaytishi kechikdi, chunki ular kerakli litsenziyani ololmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shuning uchun kataloniyaliklar UEFAga murojaat qilib, umumiy bosqichdagi birinchi o‘yinni safarda o‘tkazish uchun ruxsat so‘radi. Klub vakillari bildirishicha, 28 avgustda pley-off o‘yinlari uchun tortishuv bo‘lib o‘tadi va natijalariga qarab keyingi rejalar belgilanadi.
«Umid qilamiz, UEFA bizga safarda o‘ynashga ruxsat beradi. Bizning UEFA bilan aloqalarimiz yaxshilanmoqda», dedi Laporta Mundo Deportivo nashriga bergan intervyusida.
UEFA qoidalariga ko‘ra, Chempionlar ligasida klublar bir nechta stadionlarni uy maydoni sifatida ishlata olmaydi. Agar «Barselona» «Kamp Nou» masalasini hal qila olmasa, unda ular umumiy bosqichdagi barcha to‘rt o‘yinni boshqa stadionda o‘tkazishga majbur bo‘ladi.
Bu esa klub uchun qo‘shimcha qiyinchiliklarni keltirib chiqarishi mumkin. Shunday qilib, «Barselona» uchun stadion masalasi muhim ahamiyat kasb etadi.
Italiyaning "Sasuolo" klubi yarim himoyachisi Nemanya Matich yaqin ikki uchrashuvda jamoasiga yordam bera olmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqida Tuttomercato nashri xabar berdi.

Лапорта попросил УЕФА разрешить играть на выезде
Клуб «Барселона» задерживает возвращение на стадион «Камп Ноу», так как не смог получить необходимую лицензию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Поэтому каталонцы обратились в УЕФА с просьбой разрешить провести первый матч группового этапа на выезде. Представители клуба сообщили, что 28 августа пройдет жеребьевка плей-офф, и в зависимости от результатов будут определены дальнейшие планы.
«Мы надеемся, что УЕФА разрешит нам играть на выезде. Наши отношения с УЕФА улучшаются», — сказал Лапорта в интервью изданию Mundo Deportivo.
Согласно правилам УЕФА, клубы в Лиге чемпионов не могут использовать несколько стадионов в качестве домашнего поля. Если «Барселона» не сможет решить вопрос с «Камп Ноу», то им придется провести все четыре матча группового этапа на другом стадионе.
Это может создать дополнительные трудности для клуба. Таким образом, вопрос стадиона имеет важное значение для «Барселоны».