Tvente klubi Vlapning Spartakka o‘tishiga shubha qilmoqda
Niderlandiyaning "Tvente" klubi yarim himoyachisi Mixel Vlapning Moskva "Spartak" klubiga o‘tishi ehtimoli yuzasidan vaziyatga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub direktori Arno Stroyer hozircha muzokaralar boshlanmaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak"dan hech qanday signal kelmagan va transfer jarayoni faollashishi uchun odatiy holatdan tashqari biror voqea yuz berishi kerak.
Faqat agar ular bugun kechqurun biz bilan bog‘lansa, vaziyat o‘zgarishi mumkin, dedi Stroyer RTV Oostga intervyusida. Oldinroq "qizil-oq" jamoasining bosh direktori Oleg Malyishev Vlapga qiziqish borligini va tomonlar aloqada ekanini tasdiqlagandi.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli yarim himoyachi "Tvente" safida 50 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urgan va o‘n ta assist bilan jamoadoshlariga yordam bergan. Shunday qilib, transfer masalasi hozircha aniq hal bo‘lmagan, ammo ikki klub o‘rtasida muloqot davom etmoqda.

Клуб Твенте сомневается в переходе Влапа в Спартак
Нидерландский клуб "Твенте" прокомментировал вероятность перехода полузащитника Миксела Влапа в московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Директор клуба Арно Стройер отметил, что переговоры пока не начались. По его словам, от "Спартака" не поступало никаких сигналов, и для активизации процесса трансфера должно произойти что-то необычное.
Только если они свяжутся с нами сегодня вечером, ситуация может измениться, сказал Стройер в интервью RTV Oost. Ранее генеральный директор "красно-белых" Олег Малышев подтвердил интерес к Влапу и то, что стороны находятся в контакте.
В прошлом сезоне 28-летний полузащитник провел 50 матчей за "Твенте", забив семь голов и сделав десять ассистов для своих товарищей по команде. Таким образом, вопрос трансфера пока не решен, но общение между двумя клубами продолжается.