Karpin sobiq jamoasi bilan uchrashuvi haqida gapirdi
Rossiya Premyer ligasining bir shanba kungi o‘yini doirasida Moskva jamoasi Dinamo va Rostov jamoalari to‘qnash keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dinamo bosh murabbiyi Valeriy Karpin sobiq jamoasi bilan uchrashuv haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Unga ko‘ra, ular faqat o‘yindan oldin emas, balki Rossiya terma jamoasi haqida ham muntazam muloqot qilishadi.
Bu jamoada ko‘plab tanish va yaqin odamlar borligi sababli, uchrashuvda hissiyotlar ko‘proq nostaljik va g‘ayrioddiy bo‘lgan. O‘yindan keyin esa faqat tabriklashganlar.
Dinamo jamoasi Rostovni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Yakuniy g‘olni yozuvchi hujumchi Ivan Sergeyev yozgi transfer oynasida Moskva jamoasiga qo‘shilgan edi.

Карпин поговорил о встрече с бывшей командой
В рамках матча Российской Премьер-лиги в субботу встретились московская команда Динамо и команда Ростов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер Динамо Валерий Карпин поделился впечатлениями о встрече с бывшей командой. По его словам, они общаются не только перед игрой, но и регулярно обсуждают сборную России.
Из-за того, что в этой команде много знакомых и близких людей, эмоции на встрече были более ностальгическими и необычными. После игры они только поздравляли друг друга.
Команда Динамо одержала победу над Ростовом со счетом 1:0. Единственный гол забил нападающий Иван Сергеев, который присоединился к московской команде в летнее трансферное окно.
Теперь Валерий Карпин готовит Динамо к домашнему матчу против команды Сочи в рамках Кубка Фонбет России.