Kir’yakov: Dinamo futbolchilari murabbiyni tushunmayapti
Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq hujumchisi Sergey Kir’yakov bugungi o‘yinda “oq-ko‘k” jamoaning harakatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Moskva jamoasining Ivan Sergeevning yagona goli evaziga minimal hisobda g‘alabasi bilan yakunlandi. Kir’yakovning ta’kidlashicha, hozircha jamoada yorqin o‘yin namoyon bo‘layotgani yo‘q.
Buning sababi sifatida yangi murabbiy va yangi talablar mavjudligi aytilmoqda. Shuningdek, futbolchilar murabbiyning aniq nima istayotganini to‘liq anglay olmayotgandek ko‘rinadi.
Metaratings.ru sayti ekspertining fikriga ko‘ra, bu holat vaqt o‘tishi bilan o‘zgaradi. Kir’yakov “Dinamo” yarimhimoyachisi Bitelloning o‘yini haqida ham gapirdi.
U braziliyalik futbolchi hozircha Valeriy Karpinning talablariga to‘liq moslasha olmaganini ta’kidladi. Keyingi o‘yin “oq-ko‘klar” uchun Krasnodarda bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yinda ular “buzoq” laqabli jamoaga qarshi maydonga chiqadi. Uchrashuv 3 avgust kuni rejalashtirilgan.

Кирьяков: Футболисты Динамо не понимают тренера
Бывший нападающий московского "Динамо" Сергей Кирьяков высказал свое мнение о действиях "бело-голубых" в сегодняшней игре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась минимальной победой московской команды благодаря единственному голу Ивана Сергеева. По словам Кирьякова, в данный момент в команде не проявляется яркая игра.
В качестве причины указывается наличие нового тренера и новых требований. Также кажется, что футболисты не полностью понимают, что именно хочет тренер.
По мнению эксперта сайта Metaratings.ru, эта ситуация изменится со временем. Кирьяков также говорил об игре полузащитника "Динамо" Бителло.
Он отметил, что бразильский футболист пока не смог полностью адаптироваться к требованиям Валерия Карпина. Следующий матч "бело-голубых" пройдет в Краснодаре.