Andrey Movsesyan, ilgari CSKA jamoasida sport direktori lavozimida faoliyat yuritgan mutaxassis, poytaxtning "Spartak" futbol klubida shu lavozimda faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Metaratings.ru sayti xabar bermoqda. Hozirda "qizil-oq" jamoasining sport direktori sifatida Ispaniyadan bo‘lgan mutaxassis Fransis Kahigao faoliyat yuritmoqda.
U avval Londonning "Arsenal" klubida skaut bo‘lgan, Chili milliy terma jamoasida sport direktori, shuningdek, Turkiyaning "Galatasaray" klubida skauting va xalqaro aloqalar bo‘limi rahbari lavozimlarida ishlagan. Bu yil yanvar oyida "Spartak"ga kelgan Fransis bilan 2,5 yillik shartnoma imzolangan.
Movsesyan "Spartak"ning zaxira jamoasi, shuningdek CSKA va boshqa bir qator klublarda futbolchi sifatida o‘ynagan. U Armaniston milliy terma jamoasi sharafini himoya qilgan.
2012 yilda Movsesyan "qizil-ko‘k" jamoada skaut sifatida ish boshlagan, keyinchalik sport direktori lavozimiga o‘tgan va shu lavozimda bir yilga yaqin faoliyat yuritgan. Ta’kidlash joizki, aynan Kahigao davrida "Spartak" futbol klubi Leviy Garciyani 20 million yevroga sotib olgan.

Мовсесян кандидат на должность спортивного директора "Спартака"
Андрей Мовсесян, ранее работавший на должности спортивного директора в команде ЦСКА, может продолжить свою деятельность на этой должности в футбольном клубе "Спартак" столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает сайт Metaratings.ru. В настоящее время на должности спортивного директора "красно-белых" работает специалист из Испании Франсис Кахигао.
Он ранее был скаутом в лондонском клубе "Арсенал", работал спортивным директором в национальной сборной Чили, а также занимал должности руководителя отдела скаутинга и международных связей в турецком клубе "Галатасарай". В январе этого года с Франсисом был подписан контракт на 2,5 года.
Мовсесян играл за резервную команду "Спартака", а также за ЦСКА и ряд других клубов в качестве футболиста. Он защищал честь национальной сборной Армении.
В 2012 году Мовсесян начал работать скаутом в "красно-синих", затем перешел на должность спортивного директора и проработал на этой должности почти год. Стоит отметить, что именно в период Кахигао футбольный клуб "Спартак" приобрел Леви Гарсию за 20 миллионов евро.