Shundan keyin “qizil-oq” jamoasining boshqaruv kengashi uning faoliyati baholanadi. Shu bilan birga, “Spartak” jamoasi Kahigao o‘rniga sobiq CSKA sport direktori Andrey Movsesyanni nomzod sifatida ko‘rib chiqayotgani haqidagi ma’lumot to‘g‘ri ekanligi Ivan Karpov tomonidan bildirildi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari “Spartak” rahbariyati Kahigaoni ishdan bo‘shatishni rejalashtirayotgani haqida xabar bergan edi. Bu qaror jamoaning mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz natijalariga bog‘liq bo‘lgani aytilmoqda.
Yaqinda Moskva jamoasi o‘z maydonida Kaliningradning “Baltika” jamoasiga 0:3 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Ushbu o‘yinda “Spartak” tarkibi Anton Zabolotniy va Markinyosning maydondan haydalishi sabab to‘qqiz nafarga tushib qolgan edi.
Bu holat jamoaning muvaffaqiyatsizligiga sabab bo‘lgan asosiy omillardan biri sifatida ko‘rilmoqda. Rahbariyat va boshqaruv kengashi jamoaning kelajakdagi strategiyasini qayta ko‘rib chiqish niyatida.

Кахигао останется в Спартаке до окончания трансферного окна
Спортивный директор московского "Спартака" Франсис Кахигао останется в клубе как минимум до закрытия трансферного окна, то есть до 12 сентября. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого руководство "красно-белых" оценит его деятельность. Также Иван Карпов подтвердил информацию о том, что "Спартак" рассматривает кандидатуру бывшего спортивного директора ЦСКА Андрея Мовсесяна на место Кахигао.
Ранее средства массовой информации сообщали, что руководство "Спартака" планирует уволить Кахигао. Это решение связано с неудачными результатами команды в начале сезона.
Недавно московская команда потерпела крупное поражение на своем поле от калининградской "Балтики" со счетом 0:3. В этом матче состав "Спартака" сократился до девяти человек из-за удаления Антона Заболотного и Маркиньоса.
Эта ситуация рассматривается как один из основных факторов неудач команды. Руководство и правление намерены пересмотреть стратегию команды на будущее.