Oreshchuk: Kahigaoni hozir tanqid qilish noto‘g‘ri
Rossiya sport funksioneri Roman Oreshchuk “Spartak” jamoasining sport direktori Fransis Kahigao klubdan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, sport direktori futbolchilarni jamoa uchun tanlaydi, o‘z manfaatlari uchun emas va bu jarayon bosh murabbiyning roziligi bilan amalga oshiriladi. Oreshchukning ta’kidlashicha, hozirda Kahigaoni tanqid qilish noto‘g‘ri, ammo natija bo‘lmasa, nafaqat bosh murabbiy, balki sport direktoridan ham hisob so‘rash kerak.
Ekspert shuningdek, ispan mutaxassis haqida qaror qabul qilish uchun hali 5-7 tur o‘tishini kutish lozimligini qo‘shimcha qildi. “Spartak” jamoasi bu yil qishda Kahigaoni sport direktori lavozimiga tayinlagan.
Oldinroq esa klub rahbariyati ispan mutaxassisning o‘rniga nomzodlarni qidirayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Hozircha vaziyatni kuzatishda davom etish muhim.

Орешчук: Кахигони сейчас критиковать неправильно
Российский спортивный функционер Роман Орешчук высказал мнение о том, что спортивный директор команды "Спартак" Франсис Кахиго может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, спортивный директор выбирает игроков для команды, а не для своих интересов, и этот процесс осуществляется с согласия главного тренера. Орешчук отметил, что сейчас критиковать Кахигу неправильно, но если не будет результата, то нужно будет спрашивать не только с главного тренера, но и со спортивного директора.
Эксперт также добавил, что для принятия решения о испанском специалисте нужно подождать еще 5-7 туров. Команда "Спартак" назначила Кахигу на должность спортивного директора этой зимой.
Ранее появились сообщения о том, что руководство клуба ищет кандидатов на место испанского специалиста. Важно продолжать следить за ситуацией.