Lokomotivda Pinyayev faqat pul sabab o‘tishi mumkin
Valeriy Filatov, “Lokomotiv” boshqaruv kengashi a’zosi, Sergey Pinyayevning CSKAga o‘tishi mumkinligi haqidagi vaziyatga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hujumchi klubni almashtirish uchun jiddiy sabablarni ko‘rmadi, garchi “armeyetslar” tomonidan faol qiziqish bo‘lgan bo‘lsa ham. Oldinroq xabar qilinganidek, CSKA Pinyayevning shartnomasidagi tovon puli sifatida belgilangan 900 million rublni to‘lashga tayyor edi.
Biroq futbolchi transferdan voz kechdi. Filatov ta’kidlaganidek, hozirda “Lokomotiv” va CSKA jamoalari deyarli bir xil darajada turibdi.
Uning fikricha, Pinyayevning o‘tishiga yagona sabab moddiy tomon bo‘lishi mumkin. Sergey Pinyayev 2023 yil yanvaridan beri “Lokomotiv” safida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda 38 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, jamoalar o‘rtasidagi tenglik futbolchining qarorini murakkablashtiradi. Hozirda Pinyayevning klubni o‘zgartirish ehtimoli past deb baholanmoqda.

На локомотиве Пиняев может перейти только из-за денег
Валерий Филатов, член совета директоров "Локомотива", прокомментировал ситуацию с возможным переходом Сергея Пиняева в ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нападающий не видел серьезных причин для смены клуба, хотя интерес со стороны "армейцев" был активным. Ранее сообщалось, что ЦСКА был готов заплатить 900 миллионов рублей, установленную в контракте Пиняева сумму отступных.
Однако футболист отказался от трансфера. Как отметил Филатов, в настоящее время команды "Локомотив" и ЦСКА находятся практически на одном уровне.
По его мнению, единственной причиной перехода Пиняева может быть материальная сторона. Сергей Пиняев играет за "Локомотив" с января 2023 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 38 матчах во всех турнирах, забил 11 голов и отдал 8 голевых передач. Эти показатели показывают, насколько он полезен для команды.
Также равенство между командами усложняет решение футболиста. В настоящее время вероятность смены клуба Пиняевым оценивается как низкая.