Aldonin: Krugovoy ikki pozitsiyada samarali o‘ynadi
CSKA jamoasi Premyer-liganing ikkinchi turida “Ahmat” jamoasiga nisbatan iroda bilan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning asosiy qahramoni birinchi bo‘lim oxirida ikkita gol urgan Danil Krugovoy bo‘ldi. CSKAning sobiq futbolchisi Yevgeniy Aldonin o‘yinchi haqidagi fikrlarini bildirdi.
Aldoninning so‘zlariga ko‘ra, Krugovoy har doim o‘ziga xos pozitsiyada bo‘lmasligi mumkin. Birinchi golni u markazdan urgan, ikkinchisida esa jarima maydoniga kirib bordi.
O‘yin darajasi yuqori bo‘lib, raqib darvozasiga qarshi ko‘rsatgan faoliyati uning to‘liq salohiyatini namoyon qilishiga yordam beradi. Shuni ta’kidlash kerakki, CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini Krugovoyni hujum chizig‘ida foydalanmoqda.
Shveytsariyalik murabbiy kelishidan oldin Krugovoy odatda chap qanot himoyachisi sifatida harakat qilgan. Premyer-liganing ikki turidan so‘ng CSKA jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan.
Keyingi turda Moskva jamoasi “Zenit” bilan safarda muhim o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv 3-avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Aldonin: Круговой эффективно сыграл на двух позициях
Команда ЦСКА одержала волевую победу над командой «Ахмат» со счетом 2:1 в матче второго тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основным героем встречи стал Данил Круговой, который забил два гола в конце первого тайма. Бывший футболист ЦСКА Евгений Aldonin высказал свое мнение о игроке.
По словам Aldonina, Круговой всегда может не находиться на своей позиции. Первый гол он забил с центра, а во втором случае вошел в штрафную площадь.
Уровень игры высокий, и его активные действия против ворот соперника помогают ему проявить весь свой потенциал. Следует отметить, что главный тренер ЦСКА Фабио Челестини использует Кругового на атакующей линии.
Швейцарский тренер до своего прихода обычно использовал Кругового как левого защитника. После двух туров Премьер-лиги команда ЦСКА набрала четыре очка.
В следующем туре московская команда проведет важный матч против «Зенита» на выезде. Встреча состоится 3 августа, в воскресенье.