Rabiner hakam qarorini noto‘g‘ri deb atadi
Yakshanba kuni kechqurun Rossiya Premer-ligasining ikkinchi turida «Rubin» va «Zenit» jamoalari 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida hakam Aleksey Suxoy VAR tizimi aralashuvidan so‘ng qozonliklar darvozasiga penaltini belgiladi. Ushbu penalti qo‘l bilan o‘ynash uchun tayinlandi, biroq «Rubin» himoyachisi to‘pni ko‘rmagan, u boshqa tomonga qarab, raqib bilan pozitsion kurash olib borayotgan edi.
Mashhur jurnalist Igor Rabiner hakamning bu qaroridan hayratda qolganini bildirdi. U Telegram-kanalida «Men aqldan ozmadimmi, parallel haqiqatda yashamayapmanmi?
Shu sabab penaltini belgilashdimi? Bu – «Rubin» o‘yinchisining qo‘l bilan o‘ynashi deb hisoblanadimi?» deb yozdi.
Keyinchalik u «Ha, yolg‘on bor, katta yolg‘on bor va zamonaviy hakamlik talqinlari bor» deb qo‘shimcha qildi. Rossiya Premer-ligasining ikki turidan so‘ng yagona yetakchi «Lokomotiv» jamoasi bo‘lib, ular olti ochko to‘plagan.

Раввин назвал решение судьи неправильным
В воскресенье вечером в матче второго тура Российской Премьер-Лиги «Рубин» и «Зенит» сыграли вничью 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры судья Алексей Сухой после вмешательства VAR назначил пенальти в ворота казанцев. Этот пенальти был назначен за игру рукой, однако защитник «Рубина» не видел мяч, он смотрел в другую сторону и вел позиционную борьбу с соперником.
Известный журналист Игорь Рабинер выразил удивление по поводу этого решения судьи. Он написал в своем Telegram-канале: «Я что, с ума сошел, не живу ли в параллельной реальности?
Разве это причина для назначения пенальти? Это считается игрой рукой игрока «Рубина»?»
Позже он добавил: «Да, есть ложь, есть большая ложь и есть современные трактовки судейства». После двух туров Российской Премьер-Лиги единоличным лидером является команда «Локомотив», которая набрала шесть очков.