Kolyvanov Rubin va Zenit o‘yinini yuqori baholadi
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Kolyvanov Kazanning Rubin jamoasi bilan Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi o‘rtasidagi ikkinchi tur uchrashuvini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 2:2 hisobida yakunlandi. Kolyvanovning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin juda qiziqarli kechdi.
Tezliklar yaxshi, chiroyli vaziyatlar va ajoyib lahzalar bo‘ldi. Ikkinchi bo‘lim ayniqsa tarang kechdi, xuddi pichoq chetida yurishdek bo‘ldi, deya ta’kidladi u.
Ushbu o‘yindan so‘ng har ikki jamoaning hisobida to‘rt ochko bor. Rubin hozirda turnir jadvalida to‘rtinchi, Zenit esa oltinchi o‘rinda turibdi.
31 iyul kuni Kazan jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida Orenburg jamoasi bilan o‘ynaydi. Zenit esa 30 iyul kuni ayni musobaqada Grozniyning Ahmat jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Колянов Рубин и Зенит оценили высоко
Бывший футболист сборной России Игорь Колянов оценил матч второго тура между казанским Рубином и санкт-петербургским Зенитом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась со счетом 2:2. По словам Колянова, матч прошел очень интересно.
Темпы были хорошими, были красивые моменты и замечательные эпизоды. Второй тайм особенно был напряженным, как будто шли по лезвию ножа, отметил он.
После этой игры у обеих команд по четыре очка. Рубин сейчас занимает четвертое место в турнирной таблице, а Зенит — шестое.
31 июля казанская команда сыграет с командой Оренбурга в рамках группового этапа Кубка России. Зенит же 30 июля выйдет на поле против грозненского Ахмата в том же турнире.