Davide Frattezi operatsiyadan keyin mashg‘ulotga qaytdi
Milanlik "Inter" futbol jamoasining yarim himoyachisi Davide Frattezi yaqin kunlarda mashg‘ulotlarga qaytadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi qorin sohasidagi chiqish (g‘arish)ni olib tashlash bo‘yicha operatsiyani muvaffaqiyatli o‘tkazdi. "Gazeta.ru" saytining La Gazzetta dello Sport nashriga tayanib bergan xabariga ko‘ra, yarim himoyachi kelasi haftadan jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni boshlaydi.
Biroq u maydonga faqat avgust oyining oxirida, yangi Seriya A chempionatining birinchi yoki ikkinchi turida qaytishi kutilmoqda. So‘nggi kunlarda "Inter" va Davide Frattezi o‘rtasida 2030 yilga qadar shartnomani uzaytirish borasida kelishuvga yaqin ekani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi.
Italiyaning birinchi turida "neradzurri" o‘z maydonida "Torino" jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 25 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Давиде Фраттези после операции вернулся к тренировкам
Полузащитник миланского "Интера" Давиде Фраттези в ближайшие дни вернется к тренировкам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист успешно перенес операцию по удалению грыжи в области живота. Согласно информации, предоставленной "Газета.ru" со ссылкой на издание La Gazzetta dello Sport, полузащитник начнет тренироваться с командой на следующей неделе.
Однако ожидается, что он вернется на поле только в конце августа, в первом или втором туре нового чемпионата Серии А. В последние дни появились сообщения о том, что "Интер" и Давиде Фраттези близки к соглашению о продлении контракта до 2030 года.
В первом туре чемпионата Италии "нерадзурри" примут на своем поле команду "Торино". Этот матч состоится 25 августа.