Di Lorenzo: Napoli skudetto uchun kurashni davom ettiradi
Napoli jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Jovani di Lorenzo yangi mavsumdagi maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Antonio Konte boshchiligidagi jamoa A Seriyasi chempioni bo‘lib, yakuniy jadvalda Milanning Inter jamoasidan bir ochko ko‘proq to‘pladi. Di Lorenzo ta’kidlaganidek, yangi mavsumni amaldagi chempion sifatida boshlashadi va skudetto unvonini himoya qilish uchun bor kuchlarini sarflashadi.
Bu ularning asosiy maqsadi bo‘lib, A Seriyasidagi raqobat juda kuchli ekanligini yaxshi tushunishadi. Maqsadga erishish uchun jamoaviy va individual darajada muvaffaqiyatga erishish zarur.
23 avgust kuni Napoli jamoasi Italiyaning birinchi turidan o‘rin olgan Sassuolo jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu uchrashuv yangi mavsum boshlanishining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi.

Ди Лоренцо: Наполи продолжит борьбу за скудетто
Правый защитник команды Наполи Джованни ди Лоренцо высказал свои цели на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне команда под руководством Антонио Конте стала чемпионом Серии А, набрав на одно очко больше, чем миланский Интер. Как отметил ди Лоренцо, новый сезон они начинают в качестве действующих чемпионов и будут прилагать все усилия для защиты титула скудетто.
Это их основная цель, и они хорошо понимают, что конкуренция в Серии А очень сильная. Для достижения цели необходимо добиться успеха как на командном, так и на индивидуальном уровне.
23 августа команда Наполи проведет выездной матч против команды Сассуоло, которая занимает место в первом туре Италии. Этот матч считается одним из важных этапов начала нового сезона.