Talalaev: Spartakni kam baholash g‘alaba kaliti
Kaliningradning “Baltika” jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev Moskva “Spartak” jamoasi Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi tur o‘yini davomida ularning jamoasini yetarlicha qadrlamaganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, aynan bu omil mehmonlarning Moskva stadionida katta g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi. Talalaevning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” jamoasi ularni biroz kam baholagan.
Moskva jamoasi o‘yin davomida o‘n nafar bo‘lib qolganidan keyin faollashgani ko‘zga tashlandi. Ana shunda “Spartak” futbolchilarining haqiqiy darajasi ko‘rsatildi.
Uchrashuv 3:0 hisobida “Baltika” foydasiga yakunlandi. “Qizil oq” jamoasi yettinchi daqiqada Anton Zabolotniyning to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olishi sabab kamchilikka tushdi.
Ikkinchi bo‘limda esa himoyachi Markinyos ikkinchi ogohlantirishni olib, “Spartak” jamoasi o‘yinini to‘qqiz nafarda davom ettirdi. Bu holatlar natijasida “Baltika” aniq ustunlikka erishdi.

Талалаев: Недооценка Спартака - ключ к победе
Главный тренер калининградской команды "Балтика" Андрей Талалаев заявил, что московская команда "Спартак" недостаточно оценила их команду в ходе матча второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, именно этот фактор сыграл важную роль в крупной победе гостей на московском стадионе. По словам Талалаева, команда "Спартак" немного недооценила их.
Московская команда активизировалась после того, как осталась в десятером во время игры. Именно тогда проявился настоящий уровень футболистов "Спартака".
Матч завершился со счетом 3:0 в пользу "Балтики". Команда "Красно-белых" оказалась в меньшинстве после того, как Антон Заболотный получил прямую красную карточку на седьмой минуте.
Во втором тайме защитник Маркиньос получил второе предупреждение, и команда "Спартак" продолжила игру в девятером. В результате этих обстоятельств "Балтика" добилась явного преимущества.