Talalaev Spartak bilan o‘yinda hakamlikni maqtadi
Ikkinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan Moskva “Spartak” va Kaliningrad “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda hakamlik faoliyati izchil va adolatli tarzda amalga oshirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Kaliningrad jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda raqib jamoa a’zolarining ikki nafar futbolchisi maydonni tark etganidan so‘ng, uch nafar futbolchi bilan o‘ynashga to‘g‘ri kelgan “Baltika” jamoasi hamda “Spartak” futbolchilari bir xil holatlarda kartochkalar bilan jazolangan.
Bosh murabbiy bu holatni hakamlikda izchillik deb atadi va agar bir jamoaga nisbatan talablar boshqacha bo‘lsa, u haqida oshkora fikr bildirgan bo‘lardi. O‘yinning bosh hakami Sergey Karasyov videoko‘rib chiqishdan so‘ng “Spartak” darvozasiga kiritilgan bitta golni bekor qildi.
Shundan keyin “Baltika” jamoasi uchta gol urib, o‘yinni 3:0 hisobida g‘alaba bilan yakunladi. “Spartak” safidan Anton Zabolotniy va Markinyos qizil kartochka olib maydonni tark etdi.

Талалаев похвалил судейство в матче со Спартаком
В матче второго тура между московским "Спартаком" и калининградской "Балтикой" судейская деятельность была осуществлена последовательно и справедливо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил главный тренер калининградской команды Андрей Талалаев. По его словам, после того как два игрока соперника покинули поле, "Балтике" пришлось играть с тремя футболистами, и игроки "Спартака" были наказаны карточками в одинаковых ситуациях.
Главный тренер назвал эту ситуацию последовательностью в судействе и отметил, что если бы требования к одной команде были другими, он бы открыто высказал свое мнение об этом. Главный судья матча Сергей Карасёв отменил один гол, забитый в ворота "Спартака", после видеопросмотра.
После этого "Балтика" забила три гола и завершила матч с победой 3:0. Из состава "Спартака" красные карточки получили Антон Заболотный и Маркиньос.