Kolyvanov Mostovoyning o‘yindagi darajasini yuqori baholadi
Igor Kolyvanov, Rossiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi, Andrej Mostovoyning Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida «Rubin»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi harakatlarini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qozon shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi, garchi birinchi bo‘limda piterliklar ustunlik qilgan bo‘lsa ham. Kolyvanov ta’kidlashicha, Mostovoy jamoadagi boshqa futbolchilardan ajralib turdi va o‘zini to‘liq ishga soldi.
U mutaxassis sifatida, har bir o‘yinda maydonga chiqib, bor kuchi bilan o‘ynashini ta’kidladi. «Rubin»ga qarshi o‘yinda u eng yaxshi futbolchi bo‘lganini aytdi.
Shuningdek, Mostovoy penalti zarbasi orqali jamoasining birinchi golini urdi. Keyingi turda «Zenit» 3 avgustda CSKAni qabul qiladi, «Rubin» esa ertasi kuni o‘z maydonida «Sochi» bilan o‘ynaydi.

Колянов Mostovoy оценил уровень игры высоко
Игорь Колыванов, бывший футболист сборной России, высоко оценил действия Андрея Мостового в матче Российской Премьер-Лиги против «Рубина» во втором туре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, прошедшая в Казани, завершилась со счетом 2:2, хотя в первом тайме питерцы имели преимущество. Колыванов отметил, что Мостовой выделялся на фоне других игроков команды и полностью отдался игре.
Он подчеркнул, что как специалист, выходит на поле в каждом матче и играет изо всех сил. В игре против «Рубина» он сказал, что был лучшим игроком.
Кроме того, Мостовой забил первый гол своей команды с пенальти. В следующем туре «Зенит» 3 августа примет ЦСКА, а «Рубин» на следующий день сыграет на своем поле с «Сочи».