Orenburg yarimhimoyachisi durangdan norozi qoldi
“Orenburg” jamoasi o‘yinchisi Yevgeniy Bolotov Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turidan o‘rin olgan “Dinamo” (Maxachqala) jamoasi bilan o‘yindagi natija haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Bolotovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa natijadan norozi, chunki uyda o‘ynab, g‘alaba qozonish kerak edi.
Ayniqsa, ularga kuch jihatidan mos keladigan “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yinda ikki ochkoni boy berish noqulay holat bo‘ldi. Oldingi turda “Orenburg” jamoasi Moskva markaziy sport klubi (CSKA) bilan bahsda 0:0 hisobida durang o‘ynagan.
Shu bilan birga, “Dinamo” jamoasi “Spartak”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan. Keyingi o‘yinlar 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
“Orenburg” jamoasi Kaliningradga safar qilib “Baltika”ga qarshi maydonga tushadi. “Dinamo” esa o‘z maydonida “Ahmat” jamoasini qabul qiladi.
Bu o‘yinlar har ikkala jamoa uchun muhim hisoblanadi va natijalar mavsum davomida ularning o‘rnini aniqlashda katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Полузащитник Оренбурга остался недоволен ничьей
Игрок команды "Оренбург" Евгений Болотов высказал свое мнение о результате матча с командой "Динамо" (Махачкала) в рамках второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью 1:1. По словам Болотова, команда недовольна результатом, так как играла дома и должна была одержать победу.
Особенно неприятно потерять два очка в игре против команды "Динамо", которая по силе им соответствовала. В предыдущем туре команда "Оренбург" сыграла вничью 0:0 с Центральным спортивным клубом армии Москвы (ЦСКА).
При этом команда "Динамо" проиграла "Спартаку" со счетом 0:1. Следующие игры состоятся 3 августа.
Команда "Оренбург" отправится в Калининград, где встретится с "Балтикой". "Динамо" примет на своем поле команду "Ахмат".
Эти игры являются важными для обеих команд, и результаты будут иметь большое значение для определения их положения в течение сезона.