RB Leyptsig Shakhtyor futbolchisi uchun muzokaralar olib bormoqda
Nemis "RB Leyptsig" klubi Ukraina "Shakhtyor"ining yarim himoyachisi Marlon Gomesni sotib olish bo‘yicha harakatlarini davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fussball Transfers manbasining xabariga ko‘ra, muzokaralar faol tarzda olib borilmoqda. Biroq, Bundesliga vakili tomonidan berilgan dastlabki taklif rad etilgan.
"Shakhtyor" 21 yoshli braziliyalik futbolchi uchun 25 million yevro talab qilmoqda. Shaxsiy shartnoma masalasida tomonlar allaqachon kelishuvga erishgan.
Gomes asosan himoya yarim himoyachisi sifatida o‘ynaydi, ammo markaziy maydonda ham faoliyat ko‘rsatishi mumkin. U o‘tgan mavsumda klub darajasida 34 ta o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar davom etmoqda va transferning yakunlanishi kutilmoqda. Bu futbolchining o‘yini va imkoniyatlari "RB Leyptsig" uchun katta ahamiyatga ega hisoblanadi.

RB Лейпциг ведет переговоры с футболистом Шахтера
Немецкий клуб "RB Лейпциг" продолжает свои усилия по приобретению полузащитника украинского "Шахтера" Марлона Гомеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Fussball Transfers, переговоры активно продолжаются. Однако первоначальное предложение, сделанное представителем Бундеслиги, было отклонено.
"Шахтер" требует 25 миллионов евро за 21-летнего бразильского футболиста. По вопросу личного контракта стороны уже достигли соглашения.
Гомес в основном играет на позиции защитного полузащитника, но также может выступать в центре поля. В прошлом сезоне он провел 34 матча на клубном уровне, забил 4 гола и сделал 4 результативные передачи.
Переговоры между клубом и игроком продолжаются, и ожидается завершение трансфера. Игра и возможности этого футболиста имеют большое значение для "RB Лейпциг".