Manchester Siti jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola muvaffaqiyatsiz o'tgan mavzu haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Angliya Premyer Ligasi musobaqasida faqat uchinchi o‘rinni egalladi va Chempionlar Ligasi, Angliya Kubogi hamda Liga Kubogida kutilgan natijalarga erisha olmadi. Gvardiola o‘z so‘zlarida, mag‘lubiyatlar va qiyinchiliklarni qabul qilishni o‘rganganini ta’kidladi.
U jamiyatda hamma narsaning mukammal ko‘rinishda bo‘lishi va doimo baxtli ko‘rinishga intilish odatga aylanganini aytdi. Shunga qaramay, u o‘zining muvaffaqiyatsizliklardan qo‘rqmasligini, aksincha ulardan o‘rganishga harakat qilishini bildirdi.
Har bir yangi o‘yinda yaxshiroq natija ko‘rsatish uchun bor kuchini sarflashni davom ettirishini ta’kidladi. Murabbiy, hatto g‘alaba qozonganda ham jamoaning alohida ekanligini his qilmaganini, endi esa mag‘lubiyatlar tufayli o‘zini mag‘lub deb hisoblamasligini aytdi.
U boshqalarning uning muvaffaqiyatsizliklaridan mamnun bo‘lishini tan olgan holda, bunday fikrlar u uchun muammo emasligini ta’kidladi. Gvardiola o‘z ishining ommaviy ekanligini va bu holatni qabul qilishini ma’lum qildi.

Гвардиола принимает неудачу, не отчаивается
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказал свое мнение о неудачном сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда заняла только третье место в соревновании Английской Премьер-лиги и не смогла добиться ожидаемых результатов в Лиге чемпионов, Кубке Англии и Кубке Лиги. Гвардиола отметил, что научился принимать поражения и трудности.
Он сказал, что в обществе стало привычкой стремиться к идеальному виду и всегда выглядеть счастливыми. Тем не менее, он заявил, что не боится своих неудач, а наоборот, старается учиться на них.
Он подчеркнул, что продолжит прилагать все усилия, чтобы показать лучший результат в каждой новой игре. Тренер сказал, что даже когда команда побеждает, он не чувствует ее особенность, а теперь не считает себя проигравшим из-за поражений.
Он, признавая, что другие могут быть довольны его неудачами, отметил, что такие мысли не являются для него проблемой. Гвардиола заявил, что его работа является публичной и он принимает это положение.