Sobiq «Spartak» futbolchisi Yevgeniy Lovchev «Baltika» jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaevni yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan dam olish kunlari Kaliningrad jamoasi safarda «Spartak»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Lovchev fikricha, ertaroq bo‘lgan maydondan haydalish holatiga qaramay, Talalaev Dejan Stankovichdan ustun chiqqani ko‘rinib turdi.
Talalaev yaxshi murabbiydir. Ko‘pchilik uni alohida ta’riflamaydi, ammo u har bir jamoaga qarshi qanday o‘ynashni belgilaydigan rus murabbiyidir.
Ha, maydondan erta haydalish bo‘ldi, lekin bir murabbiy boshqasidan ustun ekanligini ko‘rmaslik mumkin emas, deya ta’kidlaydi Lovchev «Match TV»ga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, «Baltika»ga qarshi o‘yinda «Spartak» jamoasi 11-daqiqada Anton Zabolotniyning qizil kartochka olishi sababli kamchilikda qolgan edi.
58-daqiqada esa «qizil-oq» jamoasida ikkinchi haydalish yuz berdi va «Spartak» maydonda 9 nafar futbolchi bilan 11 nafar raqibga qarshi o‘ynashga majbur bo‘ldi. Rossiya chempionatining uchinchi bosqichida «Baltika» o‘z maydonida «Orenburg» jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Ловчев: Талалаев успешно управляет «Балтикой»
Бывший футболист «Спартака» Евгений Ловчев высоко оценил главного тренера команды «Балтика» Андрея Талалаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлые выходные калининградская команда в гостях одержала победу над «Спартаком» со счетом 3:0. По мнению Ловчева, несмотря на раннее удаление с поля, Талалаев явно превзошел Деяна Станковича.
Талалаев хороший тренер. Многие не выделяют его, но он русский тренер, который определяет, как играть против каждой команды.
Да, удаление произошло рано, но нельзя не заметить, что один тренер превосходит другого, подчеркивает Ловчев в интервью «Матч ТВ». Напоминаем, что в матче против «Балтики» команда «Спартак» осталась в меньшинстве после того, как Антон Заболотный получил красную карточку на 11-й минуте.
На 58-й минуте в «красно-белой» команде произошло второе удаление, и «Спартак» был вынужден играть с 9 футболистами против 11 соперников. В третьем туре чемпионата России «Балтика» проведет матч против команды «Оренбург» на своем поле.