Borussiya Jedon Sanchoni qaytadan sotib olishni ko‘rib chiqmoqda
Dortmundning «Borussiya» klubi «Manchester Yunayted» jamoasining qanot himoyachisi Jedon Sancho uchun raqobatchilar qatoriga qo‘shilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda 25 yoshli futbolchi uchun asosiy nomzod «Yuventus» hisoblangan, biroq Turin klubi bilan shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishilmadi. Hozirda «Borussiya» Sancho bilan shartnoma imzolash imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Jurnalist Patrik Bergerning ma’lumotiga ko‘ra, «shumolilar» vakillari ichki yig‘ilishda futbolchining nomzodligini muhokama qilgan. Transfermarkt saytida Jedon Sanchoning bahosi 28 million yevroga teng.
«Qizil iblislar» taxminan 17-20 million yevro miqdorida tovon puli talab qilishi kutilmoqda. Sancho 2017 yildan 2021 yilgacha «Borussiya» safida o‘ynagan, keyinchalik esa 85 million yevroga «Manchester Yunayted»ga o‘tgan.
2024 yil yanvaridan iyungacha u ijara asosida Dortmund klubida o‘ynadi. Bu holat futbolchining Dortmund bilan aloqalarini saqlab qolishini ko‘rsatadi va uning qaytishi ehtimolini oshiradi.

Боруссия рассматривает возможность повторной покупки Джейдона Санчо
Клуб «Боруссия» из Дортмунда может присоединиться к числу конкурентов за защитника «Манчестер Юнайтед» Джейдона Санчо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно основным кандидатом на 25-летнего футболиста считался «Ювентус», однако не удалось достичь соглашения по условиям контракта с туринским клубом. В настоящее время «Боруссия» рассматривает возможность подписания контракта с Санчо.
По информации журналиста Патрика Бергера, представители «шмелей» обсуждали кандидатуру футболиста на внутреннем собрании. На сайте Transfermarkt стоимость Джейдона Санчо составляет 28 миллионов евро.
Ожидается, что «красные дьяволы» потребуют компенсацию в размере примерно 17-20 миллионов евро. Санчо играл за «Боруссию» с 2017 по 2021 год, после чего перешел в «Манчестер Юнайтед» за 85 миллионов евро.
С января по июнь 2024 года он играл в клубе Дортмунда на правах аренды. Эта ситуация показывает, что футболист сохраняет связи с Дортмундом и увеличивает вероятность его возвращения.