Sutormin legionerlar cheklovi o‘zgarishini kam ta’sirli deydi
Futbolchi Aleksey Sutormin Rossiya Premyer Ligasi (RPL)da legionerlar soniga qo‘yiladigan cheklovlarning kuchaytirilishi haqida yangilikka munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Rossiya Sport vazirligi mamlakat chempionatida xorijlik futbolchilar sonini kamaytirishni taklif qilgani haqida ma’lumot tarqaldi. Unga ko‘ra, klublarning tarkibida jami 10 nafar legioner bo‘lishi mumkin, ulardan 5 nafari maydonda bir vaqtda harakatlanishi mumkin.
Sutormin bu o‘zgarishlar haqida shunday dedi: «Mening uchun farqi yo‘q. Qanday bo‘lsa, shunday bo‘ladi.
Biz yuqori instansiyalar qaror qabul qiladi, ular vaziyatni yaxshi tushunadi. Yangi limit bilan katta farq bo‘ladi, deb o‘ylamayman».
Hozirgi kunda Premyer-liga klublariga rasmiy ro‘yxatda 13 nafar xorijlik futbolchi kiritishga ruxsat berilgan. O‘yinda esa maydonda 8 nafar legioner bo‘lishi mumkin.
Bu yangi cheklovlar futbolchilarning maydondagi sonini kamaytirishga qaratilgan bo‘lib, mamlakat futbolining rivojlanishiga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Сутормин говорит, что изменение ограничений легионеров окажет незначительное влияние
Футболист Алексей Сутормин прокомментировал новости о ужесточении лимитов на количество легионеров в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что Министерство спорта России предложило сократить количество иностранных футболистов в чемпионате страны. Согласно этому предложению, в составе клубов может быть всего 10 легионеров, из которых 5 могут находиться на поле одновременно.
Сутормин сказал об этих изменениях: «Для меня это не имеет значения. Как будет, так и будет.
Мы принимаем решения на высоком уровне, они лучше понимают ситуацию. Не думаю, что с новым лимитом будет большая разница».
В настоящее время клубам Премьер-лиги разрешено включать в официальный список 13 иностранных футболистов. На поле же может находиться 8 легионеров.
Эти новые ограничения направлены на сокращение количества футболистов на поле и ожидается, что они повлияют на развитие футбола в стране.