Samorodov: Ahmat ko‘proq natija ko‘rsata oladi
«Ahmat» jamoasining yarim himoyachisi Maksim Samorodov joriy mavsumda Rossiya Premyer Ligasi boshlanishidagi muvaffaqiyatsizliklar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aleksandr Storojuk boshchiligidagi jamoa dastlabki o‘yinlarda ochko olishga muvaffaq bo‘lmadi. Ular «Rubin»ga 0:2 hisobida va CSKAga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lishdi.
Samorodovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi natijalar jamoani qoniqtirmaydi. U «Ahmat»ning turnir jadvalining pastki qismida bo‘lishi noto‘g‘ri, chunki jamoa bundan ko‘proq natijalarga erisha oladi.
O‘yinda ko‘plab xavfli vaziyatlar yaratgan bo‘lsalar-da, g‘alabani qo‘ldan boy berish achinarli ekanligini ta’kidladi. Shu hafta chorshanba kuni «Ahmat» Rossiya Kubogi guruh bosqichida «Zenit» jamoasi bilan bellashadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:45da boshlanadi. Jamoa muxlislari ushbu o‘yinni sabrsizlik bilan kutmoqda va futbolchilar muvaffaqiyatli natija ko‘rsatishiga umid qilmoqda.

Самородов: Ахмат может показать более высокий результат
Полузащитник команды «Ахмат» Максим Самородов высказался о неудачах в начале текущего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Александра Сторожука не смогла набрать очки в первых играх. Они проиграли «Рубину» со счетом 0:2 и ЦСКА со счетом 1:2.
По словам Самородова, текущие результаты не удовлетворяют команду. Он считает, что «Ахмат» не должен находиться в нижней части турнирной таблицы, так как команда способна на большее.
Хотя они создали множество опасных моментов в игре, он подчеркнул, что упустить победу очень обидно. В эту среду «Ахмат» встретится с командой «Зенит» на групповом этапе Кубка России.
Игра начнется в 20:45 по московскому времени. Болельщики команды с нетерпением ждут этого матча и надеются на успешный результат от футболистов.