Sobiq «Lokomotiv» va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Yuri Syomin Moskva «Spartak» jamoasining so‘nggi yillardagi o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Stankovich davrining rivojlanishi haqida gapirmoqchi emasligini aytdi. Syominning ta’kidlashicha, «Spartak» uchun Romansev davri bor, undan keyingi davr esa butunlay boshqacha.
Bu davrda jamoa joyida qotib qolgan yoki o‘z pozitsiyalarini yo‘qotgan. Romansev bosh murabbiy lavozimidan ketganidan keyin, ya’ni 2003 yildan beri «Spartak» faqat bitta chempionlikni qo‘lga kiritgan.
Bu yutuq 2017 yilda, italiyalik mutaxassis Massimo Karreraning rahbarligi ostida amalga oshgan. Joriy mavsumda Rossiya Premer Ligasi doirasida «Spartak» o‘yinga yaxshi boshlang‘ich qilgan.
Ular Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etgan, biroq keyingi o‘yinda Kaliningradning «Baltika» jamoasiga 0:3 hisobida yutqazgan. Shu tariqa, «Spartak» mavsumdagi o‘yinlarida turlicha natijalar qayd etmoqda.

Сёмин: команда Спартак застряла на месте
Бывший главный тренер «Локомотива» и сборной России Юрий Сёмин высказал свои мысли о последних играх московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что не хочет говорить о развитии эпохи Станкевича. По словам Сёмина, для «Спартака» есть эпоха Романцева, а последующая эпоха совершенно другая.
В этот период команда застыла на месте или потеряла свои позиции. С тех пор как Романцев ушел с поста главного тренера, то есть с 2003 года, «Спартак» завоевал только одно чемпионство.
Это достижение было осуществлено в 2017 году под руководством итальянского специалиста Массимо Карреры. В текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги «Спартак» хорошо начал игру.
Они обыграли команду «Динамо» из Махачкалы со счетом 1:0, но в следующем матче проиграли калининградской «Балтике» со счетом 0:3. Таким образом, «Спартак» показывает различные результаты в играх сезона.