Moskva “Torpedo” jamoasi darvozaboni Rostislav Soldatenko jamoaning sinfdan tushishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, albatta, barcha o‘yinchilar Premyer-Ligada o‘ynashni xohlardi, ammo uyda hamma sog‘-salomat bo‘lishi eng muhimi ekan. Bu eng asosiy narsadir, dedi Soldatenko.
Shuningdek, u o‘z oilasining ta’minotchisi ekanini ta’kidladi va maydonga chiqib, o‘ynash uning uchun juda muhimligini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, joriy yozda “Torpedo” jamoasi sudya mojari tufayli Premyer-Ligadan PARI Ligaga tushirildi.
“Avtozavodchilar” so‘nggi ikki mavsum davomida Premyer-Ligada o‘ynamagan edi. Hozirgi vaqtda “Torpedo” PARI Liga mavsumining dastlabki ikki o‘yinida faqat bitta ochko jamg‘argan.

Soldatenko: Главное, чтобы команда осталась здоровой
Вратарь московского клуба “Торпедо” Ростислав Солдатенко высказал свои мысли о вылете команды из класса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, конечно, все игроки хотели бы играть в Премьер-Лиге, но самое главное, чтобы все были здоровы дома. Это самое главное, сказал Солдатенко.
Он также отметил, что является кормильцем своей семьи и заявил, что выход на поле и игра для него очень важны. Напомним, что этим летом команда “Торпедо” была понижена из Премьер-Лиги в PARI Лигу из-за арбитражного скандала.
“Автозаводцы” не играли в Премьер-Лиге последние два сезона. В настоящее время “Торпедо” набрало всего одно очко в первых двух играх сезона PARI Лиги.