Berisha: Ahmatni tark etish qarori kutilmagan edi
Kosovolik yarim himoyachi va sobiq “Ahmat” jamoasi yetakchisi Bernard Berisha yozgi transfer haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Grozni klubini tark etishining sabablari haqida so‘zlab berdi. “Ahmat” prezidenti klub mening xizmatlarimga ehtiyoj yo‘qligini ma’lum qilganini aytdi.
Men buni kutmagandim, chunki mavsum oldi tayyorgarligida jamoa bilan birga bo‘lib, yaxshi darajada o‘ynadim. Bunday qaror menga biroz hayrat bag‘ishladi, ammo bu futbol, deb hisoblayman, — deydi Berisha “Chempionat”ga bergan intervyusida.
Bernard “Ahmat”da sakkiz yil faoliyat yuritdi va 2017 yildan 2025 yilgacha klub sharafini himoya qildi. Umumiy hisobda u jamoa safida 199 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Rossiyada avval faqat Makhachqala shahrining “Anji” klubida o‘ynagan. Kosovolik futbolchi Grozni klubida faoliyatini yakunlash niyatida ekanini bir necha bor ta’kidlagan, uning o‘g‘li ham Groznida maktabda o‘qigan.
Hozircha Bernard yangi jamoa topmagan. Shuningdek, u Checheniston rahbari Ramzan Qodirov tomonidan Rossiya chempionatining bir o‘yini ortidan qimmatbaho sovg‘a olgani haqida ham gapirdi.

Бериша: Решение покинуть Ахмата стало неожиданным
Полузащитник из Косово и бывший капитан команды "Ахмат" Бернард Бериша рассказал о летнем трансфере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о причинах своего ухода из грозненского клуба. Президент "Ахмата" сообщил, что клуб не нуждается в моих услугах.
Я этого не ожидал, так как в предсезонной подготовке я хорошо играл вместе с командой. Такое решение немного удивило меня, но я считаю, что это футбол, — сказал Бериша в интервью "Чемпионату".
Бернард провел восемь лет в "Ахмате" и защищал честь клуба с 2017 по 2025 год. В общей сложности он сыграл 199 матчей за команду.
В России он ранее играл только за клуб "Анжи" из Махачкалы. Косовский футболист не раз подчеркивал, что намерен завершить свою карьеру в грозненском клубе, его сын также учился в школе в Грозном.
Пока Бернард не нашел новую команду. Также он рассказал, что получил цен подарок от главы Чечни Рамзана Кадырова после одного из матчей чемпионата России.