CSKA Kellven transferini Palmeirasga tasdiqladi
CSKA va Braziliyaning «Palmeiras» klubi himoyachi Kellvenning transferi bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shartnoma yopilgan bo‘lib, hozirda klublar faqat rasmiy hujjatlarni tartibga solmoqda. Braziliya klubi futbolchi bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaydi, deb xabar berdi SBT Rio telekanali jurnalisti Vene Kasagrande ijtimoiy tarmoqlarda.
Moliyaviy tomoniga kelsak, bitim summasi 5,6 million yevroni tashkil etadi. «Palmeiras» ushbu summani bir yil davomida to‘lovlarga bo‘lib to‘lashi rejalashtirilgan.
24 yoshli futbolchining CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha amal qiladi. Uning bozor qiymati besh million yevro atrofida baholanmoqda.
2024/2025 mavsumida braziliyalik futbolchi Rossiya chempionati va Kubogida jami 31 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va shuncha golga uzatma berdi.

CSKA подтвердил трансфер Келлвена в Палмейрас
Клубы ЦСКА и бразильский «Палмейрас» достигли полного соглашения по трансферу защитника Келлвена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Контракт подписан, в настоящее время клубы только оформляют официальные документы. Бразильский клуб подпишет с футболистом четырехлетний контракт, сообщил журналист SBT Rio Венэ Касагранде в социальных сетях.
Что касается финансовой стороны, сумма сделки составляет 5,6 миллиона евро. «Палмейрас» планирует выплатить эту сумму в течение года.
У 24-летнего футболиста действующий контракт с ЦСКА до 30 июня 2028 года. Его рыночная стоимость оценивается примерно в пять миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 бразильский футболист провел 31 матч в чемпионате России и Кубке, забив четыре гола и отдав столько же голевых передач.