Sochi hujumchisi mavsum boshidagi mag‘lubiyatni tahlil qildi
«Sochi» jamoasining hujumchisi Zaxar Fyodorov Rossiya Kubogi doirasidagi «Dinamo»ga qarshi o‘yin natijasidagi mag‘lubiyat haqida eksklyuziv suhbatda fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U gol urganidan so‘ng, to‘pni kameraga olishni Fransesko Totti uslubida amalga oshirganini aytdi. Bu oldindan rejalashtirilmagan, o‘yin davomida paydo bo‘lgan g‘oya ekan.
Kamera jamoaning matbuot kotibidan olingan va bu holat to‘liq improvizatsiya bo‘lgan. Fyodorov bugungi o‘yinda «Dinamo»ni mag‘lub etish uchun imkoniyatlar bo‘lganini ta’kidladi.
U o‘zini jamoadan ajratmaydi va «Sochi» jamoasi bugungi o‘yinda yaxshi o‘ynamaganini tan oldi. Jamoa g‘alaba qozonishi kerak edi, ammo uchta gol o‘tkazib yuborilgani sababli buni amalga oshira olmadi.
U mavsum uchun aniq gol miqdorini belgilamagan, chunki bunday maqsad qo‘yish natijasida muvaffaqiyatsizlikdan keyin ruhiy tushkunlikka tushib qolish xavfi borligini aytdi. Jamoaning qiyin starti haqida u hali to‘liq moslashilmaganini taxmin qildi.
Trener Robert Moreno bilan ishlash haqida esa ijobiy fikr bildirdi. Murabbiy ularni to‘p bilan ko‘proq o‘ynashga o‘rgatadi va kuchli motivator sifatida baholandi.

Нападающий Сочи проанализировал поражение в начале сезона
Нападающий команды «Сочи» Захар Фёдоров высказался о поражении в матче Кубка России против «Динамо» в эксклюзивном интервью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что после забитого гола выполнил съемку мяча в стиле Франческо Тотти. Это была не запланированная акция, а идея, возникшая в ходе игры.
Камера была взята у пресс-секретаря команды, и этот момент стал полной импровизацией. Фёдоров отметил, что в сегодняшнем матче были возможности для победы над «Динамо».
Он не отделяет себя от команды и признал, что «Сочи» не сыграл хорошо в сегодняшнем матче. Команда должна была одержать победу, но из-за пропущенных трёх голов не смогла этого сделать.
Он не установил конкретное количество голов на сезон, так как сказал, что установка такой цели может привести к психологическому упадку после неудачи. Он предположил, что команда еще не полностью адаптировалась к сложному старту.
Что касается работы с тренером Робертом Морено, он высказал положительное мнение. Тренер учит их больше играть с мячом и был оценен как сильный мотиватор.