Taniqli murabbiy Igor Kolyvanov Moskvaning CSKA jamoasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoaning yangi o‘yin uslubiga moslashishi uchun markaziy hujumchi kerak. Kolyvanovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda CSKA ko‘proq raqib maydonida hujumkor o‘yin ko‘rsatishga harakat qilmoqda.
Bunday o‘yin uslubiga o‘rganish talab etiladi. Jamoada bu uslubga mos futbolchilar bor, lekin mutaxassis fikricha, markazda faoliyat yuritadigan yangi hujumchi jamoaga foydali bo‘lishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, iyun oyida CSKA jamoasiga bosh murabbiy etib Fabio Chelestini tayinlandi. Bu o‘zgarish Marko Nikolich kutilmagan tarzda klubdan ketganidan so‘ng amalga oshdi.
Jamoa Rossiya Premyer-ligasining dastlabki ikki turida «Orenburg» bilan durang o‘ynadi va «Axmat» ustidan g‘alaba qozondi. CSKA jamoasi navbatdagi uchrashuvini 30-iyul, chorshanba kuni Rossiya Kubogi doirasida «Lokomotiv»ga qarshi o‘tkazadi.

Коляганов: ЦСКА нужен новый центральный нападающий
Известный тренер Игорь Колыванов высказал свое мнение о московском ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команде нужен центральный нападающий, чтобы адаптироваться к новому стилю игры. По словам Колыванова, в настоящее время ЦСКА стремится играть более атакующим образом на половине соперника.
Для такого стиля игры требуется привыкание. В команде есть футболисты, подходящие под этот стиль, но, по мнению специалиста, новый нападающий, действующий в центре, может быть полезен команде.
Напомним, что в июне главным тренером ЦСКА был назначен Фабио Челестини. Это изменение произошло после неожиданного ухода Марко Николича из клуба.
Команда сыграла вничью с «Оренбургом» в первых двух турах Российской Премьер-лиги и одержала победу над «Ахматом». ЦСКА проведет следующий матч 30 июля, в среду, в рамках Кубка России против «Локомотива».