"Rostov" futbol jamoasi himoyachisi Ilya Vaxaniya yozgi transfer oynasida boshqa jamoalar bilan muzokaralar olib borilgani haqidagi xabarlarni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining ta’kidlashicha, uning boshqa klubga o‘tishi borasidagi barcha ma’lumotlar faqat mish-mish darajasida bo‘lgan. Vaxaniya o‘zi va uning agenti boshqa jamoalardan rasmiy takliflar olmaganini aniq bildirib o‘tdi.
– Telegram kanallarida o‘zim haqimda tarqalgan xabarlarni o‘qidim. Shundan boshqa ma’lumotga ega emasman.
Men hamma kabi xuddi shu manbalardan xabar topdim, – deydi futbolchi. Ilya Vaxaniya yozda "Rostov" jamoasi bilan yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirdi.
Joriy mavsum Rossiya Premyer ligasida "Rostov" jamoasi muvaffaqiyatsiz boshlab, dastlabki ikki turda "Dinamo" (0:1) va "Zenit" (1:2) jamoalariga mag‘lub bo‘ldi. Natijada hozirda "Rostov" turnir jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi.

Слухи о трансфере Вахании опровергнуты
"Ростов" футбольной команды защитник Илья Вахания опроверг сообщения о переговорах с другими командами в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, вся информация о его переходе в другой клуб была лишь на уровне слухов. Вахания четко заявил, что он и его агент не получали официальных предложений от других команд.
– Я читал сообщения о себе в телеграм-каналах. Больше никакой информации у меня нет.
Я узнал о том же из тех же источников, что и все, – говорит футболист. Илья Вахания продолжил подготовку к новому сезону с командой "Ростов" летом.
В текущем сезоне команда "Ростов" неудачно начала в Российской Премьер-лиге, проиграв в первых двух турах "Динамо" (0:1) и "Зениту" (1:2). В результате сейчас "Ростов" занимает 13-е место в турнирной таблице.