“Dinamo” o‘yinlarini tanqid qilishga hali erta – Dyakov
Rossiyalik sobiq himoyachi Vitaliy Dyakovning fikriga ko‘ra, Moskvaning “Dinamo” jamoasini yangi bosh murabbiy boshchiligida ko‘rsatayotgan o‘yinlari uchun hozircha tanqid qilishga erta. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, murabbiyning ishini baholash uchun kamida besh-etti tur o‘tgach, xulosa qilish to‘g‘ri bo‘ladi. Dyakov bu fikrlarini “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida bildirdi.
Ma’lumot uchun, “Dinamo” jamoasi Valeriy Karpin bosh murabbiylikka tayinlanganidan so‘ng, joriy mavsumda allaqachon uchta rasmiy uchrashuv o‘tkazdi. Ushbu o‘yinlarning ikkitasi g‘alaba bilan yakunlandi.
Xususan, jamoa Rossiya chempionatida “Rostov” ustidan 1:0 hisobida, Rossiya kubogida esa “Sochi” ustidan 3:2 hisobida zafar quchdi. Yana bir o‘yinda “Dinamo” “Baltika” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Valeriy Karpin 2025 yil iyun oyida “Dinamo” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlandi va u klub bilan uch yillik shartnoma imzolagan. Hozirda jamoaning mavsumdagi natijalari bo‘yicha aniq xulosa qilishga hali erta va keyingi turlardan so‘ng murabbiy faoliyati to‘g‘risida to‘liqroq baho berish mumkin bo‘ladi.

“Динамо” игры критиковать еще рано – Дьяков
По мнению бывшего защитника России Виталия Дьякова, пока рано критиковать игру московского клуба “Динамо” под руководством нового главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает, что для оценки работы тренера должно пройти как минимум пять-семь туров, чтобы сделать выводы. Дьяков высказал эти мысли в интервью телеканалу “Матч ТВ”.
Для справки, команда “Динамо” уже провела три официальных матча в текущем сезоне с момента назначения Валерия Карпина на пост главного тренера. Из этих игр две закончились победой.
В частности, команда одержала победу в чемпионате России над “Ростовом” со счетом 1:0, а в Кубке России – над “Сочи” со счетом 3:2. В еще одном матче “Динамо” сыграла вничью с “Балтикой” 1:1.
Валерий Карпин был назначен главным тренером “Динамо” в июне 2025 года и подписал трехлетний контракт с клубом. В настоящее время рано делать окончательные выводы о результатах команды в сезоне, и более полную оценку деятельности тренера можно будет дать после следующих туров.