Kubok uchrashuvi “Axmat” va “Zenit” jamoalari o‘rtasida boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalaridayoq mehmon jamoa faol hujum uyushtirdi va natija keltirdi. Uchrashuvning uchinchi daqiqasida “Zenit” futbolchisi Lusiano Gondu chap qanotda to‘p uchun kurashib, uni egallab oldi va darvoza chizig‘i yaqinidan uzoq ustunga aniq uzatma berdi.
To‘pga birinchi bo‘lib “Axmat” tarbiyalanuvchisi Arsen Adamov yetib bordi va yiqilgan holda bosh bilan zarba yo‘lladi. Darvozabon harakatiga qarama-qarshi tomonga yo‘naltirilgan bu zarba hisobni ochdi va “Zenit” jamoasi oldinga chiqdi.
Ta’kidlash joizki, so‘nggi olti o‘zaro uchrashuvlarning barchasida “Zenit” g‘alaba qozongan. Ushbu uchrashuvning matnli onlayn translyatsiyasini LiveResult.ru saytida kuzatishingiz mumkin.
O‘yin davomida har ikki jamoa ham faol harakat qilmoqda va muxlislar uchun qiziqarli voqealar kutilmoqda. Mazkur uchrashuv natijasi chempionat jadvaliga ham muhim ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Адамов рано забил гол и вывел "Зенит" вперед
Уже в первые минуты игры гости активно атаковали и добились результата. На третьей минуте футболист «Зенита» Лусиано Гонду в борьбе за мяч на левом фланге завладел им и сделал точную передачу к дальнему углу ворот.
Первым к мячу успел воспитанник «Ахмата» Арсен Адамов, который, упав, отправил мяч в ворота головой. Этот удар, направленный в противоположную сторону от движения вратаря, открыл счет и вывел команду «Зенит» вперед.
Стоит отметить, что в последних шести встречах между этими командами «Зенит» одержал победу. Текстовую онлайн-трансляцию этого матча можно наблюдать на сайте LiveResult.ru.
В ходе игры обе команды активно действуют, и болельщики ожидают интересных событий. Результат этого матча может оказать значительное влияние на таблицу чемпионата.