Aldonin: Fayzullayev transferi CSKA uchun foydali bo‘ldi
Sobiq futbolchi Evgeniy Aldonin, o‘z vaqtida Moskvaning CSKA jamoasida ham to‘p surgan, Abbosbek Fayzullayevning ushbu jamoani tark etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, O‘zbekistonlik yarim himoyachi yaqinda Turkiyaning "Istanbul Bashakshehir" klubi safiga qo‘shildi. Aldoninning ta’kidlashicha, Fayzullayevning ketishi CSKA uchun hozircha katta yo‘qotish emas.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi asosiy tarkibdagi o‘rnini yo‘qotgan edi. Shuningdek, Fayzullayevning shartnomasi muddati tugayotganligi sababli, klub uni bepul qo‘yib yuborishi mumkin edi.
Biroq, transferdan yaxshi daromad olishdi va bu klub uchun foydali bitim bo‘ldi, deya qayd etdi Aldonin. U, shuningdek, Abbosbekka yangi jamoasida omad tiladi.
Ma’lumot uchun, Fayzullayev CSKA tarkibida jami 72 o‘yin o‘tkazib, 8 ta gol va 22 ta samarali uzatmaga mualliflik qilgan. Endilikda u Turkiya chempionatida besh mavsum davomida harakat qiladi.

Aldonin: Трансфер Файзуллаева оказался выгодным для ЦСКА
Бывший футболист Евгений Aldonin, который в свое время также играл за московский клуб ЦСКА, высказался о том, что Аббосбек Файзуллаев покинул эту команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что узбекский полузащитник недавно присоединился к турецкому клубу "Истанбул Башакшехир". По словам Aldonina, уход Файзуллаева не является большой потерей для ЦСКА на данный момент.
По его словам, футболист потерял место в основном составе. Кроме того, из-за истечения срока контракта Файзуллаева клуб мог отпустить его бесплатно.
Тем не менее, они получили хорошую прибыль от трансфера, и это оказалось выгодной сделкой для клуба, отметил Aldonin. Он также пожелал Аббосбеку удачи в новой команде.
Для справки, Файзуллаев провел в составе ЦСКА в общей сложности 72 матча, забил 8 голов и сделал 22 результативные передачи. Теперь он будет выступать в турецком чемпионате в течение пяти сезонов.