Adamov: Axmatdagi ijara faoliyatim foydali bo‘ldi
Zenit futbol klubi Rossiya Kubogi doirasida safarda Axmat jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Peterburg jamoasining gollaridan biriga himoyachi Arsen Adamov mualliflik qildi. U o‘tgan mavsumda aynan shu Axmat jamoasida ijarada o‘ynagan va shu klub tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
25 yoshli Arsen Adamovning aytishicha, ijarada o‘ynagan davri uning futbolchilik faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatgan. Adamov o‘z intervyusida shunday dedi: Qancha ko‘p o‘ynasang, shuncha ko‘proq tajriba orttirasan.
Men yana milliy terma jamoaga qaytdim va ikki yildan buyon o‘ynayapman. Har bir futbolchi uchun asosiy maqsad – milliy terma jamoada o‘ynashdir.
Shu yil davomida ko‘p narsani o‘rgandim, Axmat klubidagi ijara davri men uchun foydali bo‘ldi. Endi Zenit jamoasi Rossiya chempionati uchinchi turida o‘z maydonida CSKA klubiga qarshi bahsga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Uchrashuv yakshanba kuni, 3-avgust sanasida Gazprom Arena stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Zenit jamoasi ushbu uchrashuvga jiddiy hozirlik ko‘rmoqda, muxlislar esa o‘z jamoasidan g‘alaba kutishmoqda.

Адамов: Арендная деятельность в Ахмате оказалась полезной
Футбольный клуб Зенит в рамках Кубка России в гостях одержал победу над командой Ахмат со счетом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Одним из голов петербургской команды стал авторством защитника Арсена Адамова. Он играл в аренде именно в этой команде Ахмат в прошлом сезоне и является воспитанником этого клуба.
25-летний Арсен Адамов заявил, что период аренды положительно сказался на его карьере футболиста. Адамов в своем интервью сказал: Чем больше играешь, тем больше опыта накапливаешь.
Я снова вернулся в национальную сборную и играю уже два года. Основная цель для каждого футболиста – играть в национальной сборной.
За этот год я многому научился, аренда в клубе Ахмат была для меня полезной. Теперь команда Зенит готовится к матчу против клуба ЦСКА в третьем туре чемпионата России на своем поле.
Встреча состоится в воскресенье, 3 августа, на стадионе Газпром Арена. Игра начнется в 18:00 по московскому времени.