"Spartak" jamoasining hujumchisi Pablo Solari jamoaning yangi mavsumdagi dastlabki o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyul oyida "qizil-oq"lar uchta o‘yin o‘tkazishdi. Dastlab ular Maxachqal’a "Dinamo"sini 1:0 hisobida mag‘lub etishdi.
Keyingi turda "Spartak" "Baltika"ga 0:3 hisobida yutqazdi. Shundan so‘ng, Rossiya Kubogi doirasida "Rostov" ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Pablo Solarining aytishicha, ikkinchi tur ular uchun muvaffaqiyatsiz o‘tdi va mavsum boshlanishi biroz noaniq bo‘ldi. Shunga qaramay, oldinda hali ko‘plab o‘yinlar bor.
Bugungi g‘alaba jamoaga ishonch bag‘ishlashi va keyingi bahslarda ochko to‘plashga yordam berishi kerakligini ta’kidladi Solari. Eslatib o‘tamiz, Pablo Solari "Rostov"ga qarshi o‘yinda gol muallifi bo‘ldi.
Bu uchrashuv chorshanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tdi. "Spartak" jamoasi navbatdagi uchrashuvini yakshanba, 3-avgust kuni safarda "Akron"ga qarshi o‘tkazadi.

Солари: Спартак не стабильно начал сезон
Нападающий команды "Спартак" Пабло Солари высказал свое мнение о первых играх команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В июле "красно-белые" провели три игры. Сначала они победили махачкалинский "Динамо" со счетом 1:0.
В следующем туре "Спартак" проиграл "Балтике" со счетом 0:3. После этого в рамках Кубка России они одержали победу над "Ростовом" со счетом 2:0.
По словам Пабло Солари, второй тур прошел для них неудачно, и начало сезона оказалось немного неопределенным. Тем не менее, впереди еще много игр.
Сегодняшняя победа должна вселить уверенность в команду и помочь набрать очки в следующих матчах, отметил Солари. Напоминаем, что Пабло Солари стал автором гола в игре против "Ростова".
Этот матч прошел в среду вечером. Команда "Спартак" проведет следующую встречу в воскресенье, 3 августа, в гостях против "Акрона".