Gasilin: Fayzullayev CSKAdan o‘yin amaliyoti uchun ketdi
Hujumkor yarim himoyachi Abbosbek Fayzullayev Moskvaning CSKA jamoasini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyaning "Istanbul Bashakshehir" klubi 21 yoshli O‘zbekiston terma jamoasi futbolchisi bilan besh yillik shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Fayzullayevning CSKAdan ketishi yuzasidan o‘tmishda taniqli bo‘lgan futbolchi Aleksey Gasilin o‘z fikrini bildirdi.
Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda Fayzullayev ko‘p o‘yinlarda maydonga tushmagan va asosan zaxira futbolchisi bo‘lgan. Shunga qaramay, yaqinda u Osiyoning eng yaxshi yosh futbolchisi deb topilgan.
Gasilinning ta’kidlashicha, Fayzullayev yaxshi futbolchi bo‘lib, barcha zarur fazilatlarga ega. Ehtimol, u yangi jamoada asosiy tarkibda maydonga tushishiga kafolat berilgani uchun taklifni qabul qilgan.
Chunki u doimiy o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishni istaydi. Shuningdek, Gasilin CSKA klubi Fayzullayev uchun yaxshi miqdorda pul olganini qayd etdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Moskva klubi transferdan 7,5 million yevro va keyingi transferdan 10 foiz ulush oladi. Eslatib o‘tamiz, 2026 yilda O‘zbekiston terma jamoasi ilk bor jahon chempionatida ishtirok etadi.

Гасилин: Файзуллаев ушел из ЦСКА для игровой практики
Нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев покинул московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб "Истанбул Башакшехир" объявил о подписании пятилетнего контракта с 21-летним футболистом сборной Узбекистана. По поводу ухода Файзуллаева из ЦСКА высказался известный в прошлом футболист Алексей Гасилин.
По словам Гасилина, в прошлом сезоне Файзуллаев не выходил на поле в многих матчах и в основном был запасным игроком. Тем не менее, недавно он был признан лучшим молодым футболистом Азии.
Гасилин отметил, что Файзуллаев является хорошим футболистом и обладает всеми необходимыми качествами. Возможно, он принял предложение, потому что ему гарантировали место в основном составе новой команды.
Поскольку он хочет иметь постоянную игровую практику. Также Гасилин отметил, что клуб ЦСКА получил хорошую сумму денег за Файзуллаева.
Согласно информации, московский клуб получит 7,5 миллиона евро от трансфера и 10% от следующего трансфера. Напоминаем, что в 2026 году сборная Узбекистана впервые примет участие в чемпионате мира.