De Paul: Messi bilan birga o‘ynash orzuyim edi
Inter Mayami jamoasining yangi futbolchisi Rodrigo de Paul o‘zining ilk o‘yinidan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik yarim himoyachi Liga Kubogidagi “Atlas” jamoasiga qarshi bahsda jamoasiga g‘alaba qozonishda yordam berdi. U asosiy tarkibda maydonga tushdi va uchrashuv yakunigacha o‘ynadi.
De Paul o‘z intervyusida: “Juda xursandman. Bu – orzularim ro‘yobga chiqqan on.
Leo bilan bir jamoada to‘p tepish har doim orzuim bo‘lgan. Men bu yerga, eng avvalo, unga yana ko‘proq sovrinlar yutishda yordam berish uchun keldim.
Messi – futbol tarixidagi eng buyuk futbolchi. U bundan ham ko‘prog‘iga loyiq.
Biz terma jamoada yaxshi tanishmiz, ammo klub darajasida birinchi bor birga harakat qildik. Bolalarim ulg‘ayganda, ularga Messining yonida to‘p surganim va g‘alaba qozonganimiz haqida faxr bilan gapiraman”, – dedi.
Ma’lumot uchun, Lionel Messi ushbu o‘yinda jamoasining har ikkala golida ham ishtirok etdi va ikkita golli uzatma berdi.

De Paul: Я мечтал играть вместе с Месси
Новый футболист команды Интер Майами Родриго де Паула высказался после своей первой игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский полузащитник помог своей команде одержать победу в матче Кубка Лиги против команды "Атлас". Он вышел в основном составе и играл до конца встречи.
Де Паула в своем интервью: “Я очень счастлив. Это момент, когда мои мечты сбываются.
Играть с Лео в одной команде всегда было моей мечтой. Я пришел сюда, прежде всего, чтобы помочь ему выиграть еще больше трофеев.
Месси – величайший футболист в истории футбола. Он заслуживает еще большего.
Мы хорошо знакомы в сборной, но на клубном уровне мы впервые действуем вместе. Когда мои дети вырастут, я с гордостью расскажу им, что играл рядом с Месси и мы одержали победу”, – сказал он.
Для справки, Лионель Месси принял участие в обоих голах своей команды в этом матче и сделал две голевые передачи.