Fenerbahche Nelson Semedu bilan shartnoma muzokaralarini boshladi
Turkiyaning Fenerbahche futbol klubi rasmiy saytida 31 yoshli portugaliyalik himoyachi Nelson Semedu bilan shartnoma bo‘yicha muzokaralar boshlanganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub vakillarining aytishicha, futbolchi Istanbulga kelib, shartnoma shartlarini muhokama qilish va tibbiy ko‘rikdan o‘tishi rejalashtirilgan. Avvalroq Semeduga Fransiyaning Marsel klubi ham qiziqish bildirgan edi, biroq tomonlar kelishuvga erisha olmadi.
Nelson Semedu 1 iyuldan boshlab Vulverhempton klubi bilan shartnomasi tugaganidan so‘ng erkin agentga aylandi. 2024-2025 yilgi mavsumda u Angliyaning Vulverhempton jamoasi tarkibida 37 ta o‘yin o‘tkazdi va beshta golli uzatmani amalga oshirdi.
Semeduning faoliyatida ilgari Ispaniyaning Barselona va Portugaliyaning Benfika klublarida ham to‘p surgan davrlari bor. Hozirda Fenerbahche klubi Semedu bilan shartnoma imzolash bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda.

Фенербахче начал переговоры о контракте с Нелсоном Семеду
Турецкий футбольный клуб Фенербахче на своем официальном сайте сообщил о начале переговоров по контракту с 31-летним португальским защитником Нельсоном Семеду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам представителей клуба, футболист планирует приехать в Стамбул для обсуждения условий контракта и прохождения медицинского осмотра. Ранее интерес к Семеду проявлял французский клуб Марсель, однако стороны не смогли достичь соглашения.
Нельсон Семеду стал свободным агентом после окончания контракта с клубом Уулверхэмптон 1 июля. В сезоне 2024-2025 он провел 37 матчей за английскую команду и сделал пять голевых передач.
В карьере Семеду также были периоды игры за испанскую Барселону и португальскую Бенфику. В настоящее время Фенербахче продолжает переговоры о подписании контракта с Семеду.