Zaynutdinov transferi “Dinamo” uchun jamoani kuchaytirdi
Poytaxtning “Dinamo” jamoasining sobiq futbolchisi Vitaliy Dyakov Moskva klubi yaqinda amalga oshirgan transfer haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaga Baktiyor Zaynutdinov qo‘shildi. U bungacha Turkiyaning “Beshiktosh” jamoasida o‘ynagan.
Dyakovning ta’kidlashicha, Zaynutdinovning kelishi jamoa uchun aniq kuchayish hisoblanadi. U “Beshiktosh” safida o‘ynagan va bu yuqori darajadagi musobaqa hisoblanadi.
Valeriy Karpin yaxshi biladiki, ular kimni va nima uchun olib kelishmoqda. Dyakovning fikricha, Baktiyor asosiy tarkibning doimiy futbolchisiga aylanadi.
Mutaxassis, shuningdek, yangi futbolchiga jamoaning bosh murabbiyi talablariga moslashish oson bo‘lishini aytdi. Chunki Zaynutdinov ilgari “Rostov”da Karpin bilan birga ishlagan.
Qozog‘iston terma jamoasi futbolchisi “Dinamo” bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi. Transfer summasi 2,8 million yevroni tashkil etdi.

Трансфер Зайнутдинова усилил команду "Динамо"
Бывший футболист московского клуба «Динамо» Виталий Дьяков высказал свое мнение о недавнем трансфере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В команду под руководством Валерия Карпина присоединился Бахтиёр Зайнутдинов. Ранее он играл в турецком клубе «Бешикташ».
По словам Дьякова, приход Зайнутдинова является явным усилением для команды. Он играл в составе «Бешикташа», и это соревнование высокого уровня.
Валерий Карпин хорошо знает, кого и зачем он привлекает. По мнению Дьякова, Бахтиёр станет постоянным игроком основного состава.
Специалист также отметил, что новому футболисту будет легко адаптироваться к требованиям главного тренера команды. Поскольку Зайнутдинов ранее работал с Карпиным в «Ростове».
Футболист сборной Казахстана подписал четырехлетний контракт с «Динамо». Сумма трансфера составила 2,8 миллиона евро.