Ponomaryov: CSKA har bir chiziqda ishonchli o‘ynadi
CSKA jamoasi faxriysi Vladimir Ponomaryov Rossiya Kubogi doirasida Lokomotiv ustidan qozonilgan g‘alaba haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U intervyusida CSKA o‘yini haqida ijobiy taassurot bildirar ekan, jamoa barcha chiziqlarda ishonchli harakat qilganini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada intizom yuqori bo‘lgan va ortiqcha harakatlar kuzatilmagan.
Himoya chizig‘i avvalgi o‘yinlarga nisbatan yaxshiroq o‘ynagan, yarim himoyachilar esa faol va harakatchan bo‘lishgan. Ayniqsa, Oblyakovning o‘yini yuqori baholandi.
Hujumchilar ham yaxshi harakat qilgan va raqibni charchatishga muvaffaq bo‘lgan. Murabbiylar tomonidan to‘g‘ri taktika tanlangani ham alohida ta’kidlandi.
Lokomotiv tomonidan kiritilgan gol penalti orqali amalga oshirilgani, bunda himoyachi Abdulqodirov to‘p uchun kurashda raqibni ko‘rmay qolganini, bu holatda uni ayblash noto‘g‘ri ekani aytildi. Penalti berilishi ham shubhali bo‘lgan, chunki har ikki futbolchi tomonidan qoidabuzarlik sodir etilgan.
Jamoani tark etgan futbolchilar haqida ham fikr bildirildi. Ponomaryovning aytishicha, Fayzullayev va Pyanichning ketishi jamoa uchun yo‘qotish emas.
Ammo Ro'sha jamoaga moslashib ulgurgan edi va uning ketishi biroz ta’sir qilishi mumkin. Endilikda bu o‘ringa Abdulqodirov yoki tajriba orttirayotgan Lukin nomzod bo‘lishi mumkin.
Jamoaga yangi kelgan Verde haqida ham fikr bildirildi. Verde hali yosh bo‘lsa-da, agar u hujumda yordam bera olsa, jamoaga foyda keltirishi mumkin.
Undan yaxshi natijalar kutilmoqda. Lokomotiv jamoasining chempionatda ochko yo‘qotmayotgani haqida so‘z yuritilar ekan, hozirgi natijani tasodif deb baholadi.
Ularning himoyasi kuchli emasligi, CSKA esa kuchli bosim qilmagan bo‘lsa-da, ikki gol urishga erishgani ta’kidlandi. Lokomotiv natijalari yaqin vaqt ichida pasayishi mumkinligi ham aytib o‘tildi.

Пономарёв: ЦСКА играл уверенно на каждой линии
Почетный член команды ЦСКА Владимир Пономарев поделился своими мыслями о победе над Локомотивом в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он отметил, что игра ЦСКА произвела положительное впечатление, команда действовала уверенно на всех линиях. По его словам, в команде был высокий уровень дисциплины, и не было замечено лишних действий.
Защитная линия сыграла лучше по сравнению с предыдущими играми, полузащитники были активными и подвижными. Особенно высоко была оценена игра Облякова.
Нападающие также хорошо действовали и смогли утомить соперника. Отдельно было отмечено, что тренеры выбрали правильную тактику.
Гол, забитый Локомотивом, был реализован с пенальти, при этом защитник Абдулкадиров не заметил соперника в борьбе за мяч, и в этом случае его обвинять было неправильно. Также было сомнительно, что был назначен пенальти, так как оба футболиста нарушили правила.
Также были высказаны мнения о футболистах, покинувших команду. По словам Пономарева, уход Файзуллаева и Пьянича не является потерей для команды.
Однако Роша уже успел адаптироваться в команде, и его уход может оказать некоторое влияние. Теперь на это место могут претендовать Абдулкадиров или набирающий опыт Лукин.
Также были высказаны мнения о новом игроке Верде. Хотя Верде еще молод, если он сможет помочь в атаке, это может принести пользу команде.
От него ожидаются хорошие результаты. Говоря о том, что команда Локомотив не теряет очки в чемпионате, он оценил текущий результат как случайность.
Отметили, что их защита не сильна, хотя ЦСКА и не оказывал сильного давления, тем не менее, удалось забить два гола. Также было сказано, что результаты Локомотива могут снизиться в ближайшее время.