Konate Rossiya va Saudiya chempionatlarini solishtirdi
“Axmat” klubi hujumchisi Moxamed Konate Rossiya va Saudiya Arabistoni chempionatlari o‘rtasidagi farqlar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Saudiya Arabistonida yuqori darajadagi bir nechta klub mavjud. Masalan, “Zenit” kabi kuchli futbolchilar to‘plangan jamoalar bor.
Biroq, Saudiya Arabistonida shunday klublar ham topiladi-ki, Rossiya Premyer-ligasidagi har qanday jamoa ularni bemalol mag‘lub eta oladi. Shu bilan birga, Konate Rossiya chempionatida har bir uchrashuvda kurash bo‘lishini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya ligasida har bir o‘yin muhim ahamiyatga ega va jamoalar g‘alaba uchun bor kuchini ishga soladi. Konate, shuningdek, Saudiya Arabistoni chempionatida to‘qnash kelgan eng kuchli futbolchi sifatida portugaliyalik Krishtianu Ronaldu nomini aytdi.
Unga ko‘ra, Ronalduning o‘yin darajasi va tajribasi boshqa futbolchilardan ancha yuqori. Moxamed Konate 2024-2025 yillarda Saudiya Arabistonining “Al-Riyad” klubida o‘ynagan.
U mahalliy chempionatda jami 27 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urgan. Uning jamoasi mavsum yakuniga ko‘ra o‘n ikkinchi o‘rinni egallagan.
Konatening ta’kidlashicha, har ikki mamlakat chempionatlarida o‘ziga xos jihatlar mavjud va har birining o‘z kuchli tomonlari bor.

Конате сравнил чемпионаты России и Саудовской Аравии
Нападающий клуба "Ахмат" Мохамед Конате высказал свое мнение о различиях между чемпионатами России и Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в Саудовской Аравии есть несколько клубов высокого уровня. Например, есть команды, в которых собраны сильные футболисты, как "Зенит".
Однако в Саудовской Аравии также есть клубы, которые любая команда из Российской Премьер-Лиги может легко обыграть. В то же время Конате отметил, что в чемпионате России каждая встреча является борьбой.
По его словам, в российской лиге каждая игра имеет важное значение, и команды выкладываются на полную мощность ради победы. Конате также назвал португальца Криштиану Роналду самым сильным футболистом, с которым он сталкивался в чемпионате Саудовской Аравии.
По его мнению, уровень игры и опыт Роналду значительно выше, чем у других футболистов. Мохамед Конате играл за клуб "Аль-Рияд" в Саудовской Аравии в 2024-2025 годах.
Он провел 27 матчей в местном чемпионате и забил 4 гола. Его команда заняла двенадцатое место по итогам сезона.
Конате подчеркивает, что в чемпионатах обеих стран есть свои особенности, и у каждого есть свои сильные стороны.