“Lokomotiv” jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov himoyachi Ilya Samoshnikovning kelajagi haqidagi savollarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda Samoshnikovning jamoani tark etishi mumkinligi haqida turli xabarlar tarqaldi. Murabbiy bu borada shunday dedi: Kim Samoshnikov ketadi deb aytdi?
Chempionat boshlanishidan oldin biz yaxshi suhbatlashdik. U o‘z e’tiborini klubdagi o‘yinlarga qaratganini va jamoaga yordam berishga tayyor ekanini aytdi.
Galaktionovning so‘zlariga ko‘ra, Samoshnikov “Lokomotiv” uchun bor kuchini ishga solishga va’da bergan. Shu bilan birga, yaqinda futbolchining agenti Aleksey Babir ham Samoshnikovga boshqa jamoalardan ham qiziqishlar borligini ma’lum qildi.
Jumladan, “Spartak” klubi ham himoyachini o‘z safiga qo‘shib olish uchun muzokaralar olib bormoqda. Agentning aytishicha, Samoshnikovga faqat bitta klub emas, boshqa jamoalar ham qiziqish bildirgan.

Галактионов: Самошников пока не покинет Локомотив
Главный тренер команды "Локомотив" Михаил Галактионов высказал свое мнение о будущем защитника Ильи Самошникова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время появились различные сообщения о том, что Самошников может покинуть команду. Тренер по этому поводу сказал: Кто сказал, что Самошников уходит?
Перед началом чемпионата мы хорошо поговорили. Он сказал, что сосредоточен на играх в клубе и готов помочь команде.
По словам Галактионова, Самошников пообещал отдать все свои силы "Локомотиву". В то же время недавно агент футболиста Алексей Бабир также сообщил, что на Самошникова есть интерес и от других команд.
В частности, клуб "Спартак" также ведет переговоры о том, чтобы заполучить защитника в свои ряды. По словам агента, интерес к Самошникову проявляют не только один клуб, но и другие команды.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Самошникова оценивается в 3,5 миллиона евро. Пока остается неизвестным, в какой команде футболист продолжит свою карьеру.