Kamotschi: Spartakka Ilich ko‘proq foyda berardi
Franko Kamotschi bir vaqtlar "Spartak" futbol klubi egasining maslahatchisi bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Jedson Fernandesning transferi haqida to‘xtaldi. Kamotschining aytishicha, "qizil-oq" jamoaga markaziy yarim himoyaga boshqa futbolchi, ya’ni Ivan Ilichni olib kelish maqsadga muvofiq bo‘lardi.
U bu borada quyidagicha fikr bildirdi: "Vaqt ko‘rsatadi, bu transfer xavfli yoki yo‘qligini. Ishonchim komilki, Ilich 'Spartak' uchun yanada yaxshi tanlov bo‘lardi", dedi Kamotschi.
Eslatib o‘tamiz, Jedson Fernandes "Spartak" klubi bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi va bu shartnoma 2029 yil o‘rtasigacha amal qiladi. Bungacha portugaliyalik futbolchi Turkiyada "Beshiktosh" jamoasida o‘ynagan.
"Spartak" o‘zining navbatdagi uchrashuvini 3 avgust kuni safarda "Akron" jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Klub rahbariyati va muxlislar yangi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.
Shu bilan birga, Kamotschi fikriga ko‘ra, Ilich jamoaga ko‘proq foyda keltirishi mumkin edi. "Spartak" tarkibida yangi futbolchilar jamoaga qanday ta’sir ko‘rsatishini yaqin vaqt ichida ko‘rish mumkin bo‘ladi.

Камотчи: Спартак Ильич больше приносил бы пользы
Франко Камотчи когда-то был советником владельца футбольного клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он остановился на трансфере Жедсона Фернандеша. По словам Камотчи, для "красно-белых" было бы целесообразно привлечь другого футболиста на позицию центрального полузащитника, а именно Ивана Илича.
Он высказал следующее мнение: "Время покажет, был ли этот трансфер рискованным или нет. Уверен, что Илич был бы лучшим выбором для 'Спартака'", - сказал Камотчи.
Напомним, что Жедсон Фернандеш подписал четырехлетний контракт с клубом "Спартак", который будет действовать до середины 2029 года. Ранее португальский футболист играл в Турции за команду "Бешикташ".
"Спартак" проведет свою следующую встречу 3 августа в гостях против команды "Акрон". Руководство клуба и болельщики ожидают высоких результатов от нового футболиста.
В то же время, по мнению Камотчи, Илич мог бы принести команде больше пользы. В ближайшее время можно будет увидеть, как новые футболисты повлияют на состав "Спартака".