Ueyn Runi: “Manchester Yunayted” tarkibida jiddiy o‘zgarish qilish kerak!
Angliya futboli afsonasi, “Manchester Yunayted” tarixida eng ko‘p gol urgan futbolchi Ueyn Runi jamoaning hozirgi holati haqida keskin fikr bildirdi. Uning fikriga ko‘ra, jamoada juda katta tarkibiy o‘zgarishlar zarur.
“Jamoa o‘zini yo‘qotib qo‘ygan”
Runining ta’kidlashicha, hozirgi “Manchester Yunayted” o‘zini yo‘qotgan va o‘yinchilarda mag‘lubiyatga nisbatan to‘g‘ri munosabat shakllanmagan. “Jamoa cho‘chib qolgandek ko‘rinmoqda. Faqat Brunu Fernandesh yaxshi natija ko‘rsatyapti, biroq u ham ba’zan hammaning jahlini chiqaradi”, — dedi u.
Runining fikriga ko‘ra, jamoaning hozirgi tarkibida jiddiy o‘zgarishlar bo‘lishi kerak. “Mening fikrimcha, 10-15 nafar futbolchi klubni tark etishi lozim. Balki klub bunday qilmas, lekin bu jamoada hech kim mas’uliyatni o‘z zimmasiga olmayapti”, — deb ta’kidladi u.
Faqat Fernandesh va Maynu qolishga loyiq
Runi jamoada faqat Brunu Fernandesh va Kobbi Maynuni qoldirishni ma’qul ko‘rmoqda. “Hozirgi mentalitet shundayki, o‘yinchilar mag‘lubiyatni osonlikcha qabul qilishmoqda. Ular faqat 'keyingi o‘yinda g‘alaba qozonishga harakat qilamiz' degan gaplar bilan o‘zlarini osonlikcha oqlashmoqda”, — dedi sobiq hujumchi.
“Haqiqiy xarakter ko‘rsatish kerak”
Runi futbolchilarni yanada kuchli va maqsadga intilish ruhiyatida harakat qilishga chaqirdi. “Maydonda xarakter ko‘rsating, oxirigacha kurashing. Hozirgi holatga qarab, qalbim og‘riyapti”, — deya o‘z xafaqonligini bildirib o‘tdi u.
Runining tanqidiy fikrlari jamoa va muxlislar orasida katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Kelajakda “Manchester Yunayted” tarkibida qanday o‘zgarishlar ro‘y beradi, buni vaqt ko‘rsatadi.

Уэйн Руни: “Манчестер Юнайтед” должен серьезно изменить состав!
Легенда английского футбола, лучший бомбардир в истории “Манчестер Юнайтед” Уэйн Руни резко высказался о текущем состоянии команды. По его мнению, в составе команды необходимы серьезные изменения.
“Команда потеряла себя”
По словам Руни, нынешний “Манчестер Юнайтед” потерял себя, и у игроков не сформировалось правильного отношения к поражению. “Команда выглядит так, будто она испугалась. Только Бруно Фернандеш показывает хорошие результаты, но и он иногда выводит всех из себя”, — сказал он.
По мнению Руни, в текущем составе команды должны произойти серьезные изменения. “На мой взгляд, 10-15 футболистов должны покинуть клуб. Возможно, клуб этого не сделает, но в этой команде никто не берет на себя ответственность”, — подчеркнул он.
Только Фернандеш и Майн заслуживают остаться
Руни считает, что в команде стоит оставить только Бруно Фернандеша и Коби Майн. “Текущий менталитет таков, что игроки легко принимают поражение. Они просто оправдываются словами 'в следующей игре мы постараемся победить'”, — сказал бывший нападающий.
“Нужно показать настоящий характер”
Руни призвал игроков действовать с большей силой и целеустремленностью. “Покажите характер на поле, боритесь до конца. Глядя на текущее состояние, у меня болит сердце”, — выразил он свое беспокойство.
Критические замечания Руни вызвали большие обсуждения среди команды и болельщиков. Какие изменения произойдут в составе “Манчестер Юнайтед” в будущем, покажет время.