Lukas Tuta "Ayntraxt"dan "Al-Duhail"ga o‘tdi
Frankfurt shahri vakili bo‘lgan Germaniyaning "Ayntraxt" futbol klubi himoyachisi, braziliyalik Lukas Tuta jamoadan ketishi ma’lum qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z faoliyatini Qatar davlatining "Al-Duhail" jamoasida davom ettiradi. "Lukas Tuta 2019 yildan beri "Ayntraxt" safida harakat qilib kelayotgan edi.
Klub ushbu 26 yoshli futbolchi uchun 15 million yevro miqdorida tovon puli oladi. Bu haqda Sky Sport axborot portali xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Tuta yangi jamoasiga o‘tishdan oldin tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tgan. O‘tgan mavsumda Tuta klub safida 44 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 marta ogohlantirish olgan va 2 ta gol urgan.
Ushbu transfer "Ayntraxt" sport direktori Markus Kreshe boshchiligida amalga oshirilgan navbatdagi yirik moliyaviy kelishuvlardan biri bo‘ldi. Bungacha klubni Ugo Ekitike ham tark etgan, u "Liverpul"ga 90 million yevro evaziga o‘tgan edi.

Лукас Тута перешел из "Айнтрахта" в "Аль-Духаил"
Стало известно, что защитник немецкого футбольного клуба "Айнтрахт", представляющего город Франкфурт, бразилец Лука Тута покидает команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он продолжит свою карьеру в команде катарского клуба "Аль-Духаил". Лука Тута выступал за "Айнтрахт" с 2019 года.
Клуб получит компенсацию в размере 15 миллионов евро за этого 26-летнего футболиста. Об этом сообщает информационный портал Sky Sport.
Согласно информации, Тута успешно прошел медицинское обследование перед переходом в новую команду. В прошлом сезоне Тута провел 44 матча за клуб, получил 8 предупреждений и забил 2 гола.
Этот трансфер стал одной из крупных финансовых сделок, осуществленных под руководством спортивного директора "Айнтрахта" Маркуса Креше. Ранее клуб покинул Уго Экитики, который перешел в "Ливерпуль" за 90 миллионов евро.
Таким образом, "Айнтрахт" продолжает укреплять свой клубный бюджет, продавая своих футболистов по высоким ценам.