Kerimov: Jedsonning Spartakka o‘tishi muhim transfer
Futbol sharhlovchisi Elvin Kerimov ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda portugaliyalik futbolchi Jedson Fernandesning Turkiyaning "Beshiktosh" jamoasidan poytaxtning "Spartak" klubiga o‘tishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sharhlovchining so‘zlariga ko‘ra, bu juda jiddiy xarid hisoblanadi va bu transferni yuqori darajadagi voqea deb atash mumkin. Hozirgi sharoitda bunday futbolchilar bilan shartnoma imzolash katta natija ekanini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, 26 yoshli yarim himoyachining "xalq jamoasi" safiga o‘tishi to‘g‘risida joriy yilning 31 iyul, payshanba kuni rasman e’lon qilindi. Yaqin orada Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa safarda Tol’yattining "Akron" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv 3 avgust kuni Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi. Bu uchrashuv yangi futbolchi uchun debyut o‘yini bo‘lishi mumkin.

Керимов: Переход Джедсона в Спартак — важный трансфер
Футбольный комментатор Эльвин Керимов в разговоре с представителями СМИ оценил переход португальского футболиста Жедсона Фернандеша из турецкого клуба "Бешикташ" в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам комментатора, это очень серьезная покупка, и этот трансфер можно назвать событием высокого уровня. Он подчеркнул, что в текущих условиях подписание контрактов с такими футболистами является большим достижением.
Для справки, о переходе 26-летнего полузащитника в "народную команду" было официально объявлено в четверг, 31 июля текущего года. В ближайшее время команда под руководством Деяна Станковича отправится в выездной матч против тольяттинского "Акрона".
Встреча состоится 3 августа на стадионе в Самаре и начнется в 13:30 по московскому времени. Этот матч может стать дебютной игрой для нового футболиста.