Vulverxempton norvegiyalik Volfe bilan muzokara olib bormoqda
Angliyaning “Vulverxempton” klubi yozgi transferlar mavsumida to‘rtinchi futbolchini o‘z safiga qo‘shishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar bergan. Klub himoyachi David Myoller Volfeni xarid qilishni rejalashtirmoqda.
23 yoshli norvegiyalik futbolchi hozirda Niderlandiya chempionatida ishtirok etuvchi “AZ Alkmaar” jamoasida o‘ynaydi. Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchini xarid qilish uchun klub taxminan 11 million yevro to‘lashga tayyor.
David Myoller Volfe Niderlandiya va Norvegiya chempionatlarida yaxshi to‘p uzatishlari bilan mashhur. U o‘zining maydondagi to‘g‘ri joylashuvi va jismoniy kuchi bilan ham yuqori baholanadi.
O‘tgan mavsumda u klub darajasida 47ta o‘yinda maydonga tushib, 8 marta ogohlantirish va 2 marta chetlatish olgan. Shuningdek, u 3ta gol urgan va 8ta golli uzatma amalga oshirgan.
Ayni paytda David Myoller Volfe tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun “Vulverxempton” jamoasiga yetib kelgan. Uni xarid qilishga Fransiyaning “Lill” klubi ham qiziqish bildirgan edi.

Вулверхэмптон ведет переговоры с норвежским Вулфом
Английский клуб «Вулверхэмптон» близок к подписанию четвертого футболиста в летний трансферный период. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный журналист. Клуб планирует приобрести защитника Дэвида Мёллера у Вольфа.
23-летний норвежский футболист в настоящее время играет за команду «АЗ Алкмар», участвующую в чемпионате Нидерландов. По данным, клуб готов заплатить около 11 миллионов евро за покупку футболиста.
Дэвид Мёллер известен своими хорошими передачами в чемпионатах Нидерландов и Норвегии. Его также высоко оценивают за правильное позиционирование на поле и физическую силу.
В прошлом сезоне он сыграл 47 матчей на клубном уровне, получил 8 предупреждений и 2 удаления. Также он забил 3 гола и сделал 8 голевых передач.
В настоящее время Дэвид Мёллер прибыл в команду «Вулверхэмптон» для прохождения медицинского осмотра. За его покупкой также проявлял интерес французский клуб «Лилль».