Silkin: Dinamo g‘alabaga yaqin, o‘yin teng kechadi
Mashhur murabbiy Sergey Silkin “Krasnodar” va Moskvaning “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan nimani kutayotganini so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv yaqin shanba kuni “Krasnodar” jamoasining o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. Sergey Silkinning ta’kidlashicha, bu bahs qiziqarli o‘tishi kutilmoqda.
Uning fikriga ko‘ra, “Krasnodar” hozirgi paytda mavsumga to‘liq tayyor emas va jamoa a’zolari eng yaxshi jismoniy holatda emas. Shu bilan birga, “Dinamo” ham so‘nggi o‘yinlarda kuchli natijalar ko‘rsata olmayapti.
Silkin bu uchrashuv teng kurashda o‘tishini, biroq “Dinamo” g‘alaba qozonish uchun ko‘proq imkoniyatga ega ekanini aytdi. Murabbiy, shuningdek, “Dinamo” hujumchisi Ivan Sergeevni alohida e’tirof etdi.
U raqib darvozasi oldida xavfli vaziyatlar yaratishga qodir futbolchi sifatida ajralib turadi. Hozirgi paytda Moskva jamoasining hisobida to‘rt ochko bor.
Ular “Baltika” bilan durang o‘ynagan (1:1) va “Rostov” ustidan g‘alaba qozongan (1:0). “Krasnodar” esa “Pari NN”ni yirik hisobda mag‘lub etgan (3:0), biroq “Lokomotiv”ga 1:2 hisobida yutqazgan.

Силкин: Динамо близок к победе, игра равная
Известный тренер Сергей Силкин рассказал, чего он ожидает от матча между командами "Краснодар" и московским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоится в ближайшую субботу на стадионе "Краснодара". По словам Сергея Силкина, ожидается, что игра будет интересной.
По его мнению, "Краснодар" в настоящее время не полностью готов к сезону, и игроки команды не в лучшей физической форме. В то же время "Динамо" также не показывает сильных результатов в последних играх.
Силкин отметил, что этот матч пройдет в равной борьбе, однако "Динамо" имеет больше шансов на победу. Тренер также отдельно отметил нападающего "Динамо" Ивана Сергеева.
Он выделяется как игрок, способный создавать опасные моменты у ворот соперника. В настоящее время у московской команды четыре очка.
Они сыграли вничью с "Балтикой" (1:1) и одержали победу над "Ростовом" (1:0). "Краснодар" же крупно обыграл "Пари NN" (3:0), но проиграл "Локомотиву" со счетом 1:2.